Російський меморандум, переданий Україні 2 червня, категорично відкидають 82% українців, і лише 10% готові його прийняти.
Як інформує УМ, про це свідчать результати опитування, проведеного Київським інститутом соціології (КМІС).
При цьому зазначається, що соціологи зачитували респондентам лише шість пунктів російського мирного плану, один з яких передбачав можливість Україні рухатися до ЄС, хоча реальний Меморандум містить більше пунктів і жорстких вимог до України.
Таким чином, у КМІС припускають, що у разі ознайомлення респондентів з повним переліком пунктів меморандуму, швидше за все, відсоток тих, хто виступає категорично проти, був би вищим.
Щодо вимоги РФ передати під її контроль неокуповані території Запоріжжя, Херсонщини, Донеччини, 76−80% респондентів у всіх регіонах України виступають проти.
2 червня у Стамбулі відбулася друга зустріч делегацій України та країни-агресора Росії. Як стверджують російські ЗМІ, вона тривала понад годину. Сторони домовилися про обмін військовополоненими у форматі «всіх на всіх» двох категорій — тяжкопоранених і тяжкохворих та молодих військових віком до 25 років.
Україна запропонувала агресору зустріч на рівні лідерів до кінця місяця з можливістю присутності третьої сторони — наприклад, американського президента. Після цього Пєсков заявив, що найближчим часом переговори «навряд чи» відбудуться.
Глава російської делегації Володимир Мединський заявив, що під час переговорів Росія запропонувала Україні припинення вогню на «два-три дні», щоб забрати тіла загиблих. Президент Зеленський після цього назвав росіян ідіотами, пояснивши, що це і так відбувається на полі бою між військовими, а припинення вогню потрібне для того, щоб убитих не було. Україна пропонує Росії безумовне припинення вогню на 30 днів, агресор відмовляється.
Як повідомляла УМ, Ставлення українців до росіян, російськомовних, біженців та ВПО - опитування КМІС.