Віхова подія для українства: у школах Франції вивчатимуть українську мову як другу іноземну

17:53, 12.05.2025
Віхова подія для українства: у школах Франції вивчатимуть українську мову як другу іноземну

На першому етапі проєкт буде реалізовано в чотирьох академічних регіонах Франції: Паризький регіон, Приморські Альпи (Ніцца), Версаль, Крете́й. (Фото: Фейсбук Ambassade d'Ukraine en France / Посольство України у Франції)

Міністерство освіти Франції із наступного року запускає пілотний проєкт із вивчення української мови як другої іноземної у коледжах та ліцеях країни.

 

Як інформує УМ, про це повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко й Посольство України у Франції у Фейсбуці.

 

На Всефранцузькій конференції представників українського шкільництва в Ніцці Омельченко поінформував: "Упродовж останніх років посольство працювало над можливістю введення української мови як другої іноземної. Дипломати були на постійному контакті з Міністерством національної освіти, була напрацьована аргументація на користь цього рішення. І от ми отримали результат".

 

За його словами, це рішення є важливим кроком до ширшого визнання української мови у французькому освітньому просторі.

 

У процесі узгодження посольство активно співпрацювало з Міністерством Європи та закордонних справ Франції, а також із депутатами Національної асамблеї.

 

Як уточнив Омельченко, пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної, починаючи з 2025 року, на першому етапі буде реалізований у чотирьох академічних округах Франції:

 

в Паризькому регіоні,

Приморських Альпах,

Версалі,

Кретеї.

 

Саме там зараз навчається найбільше українських дітей, які перебувають під тимчасовим захистом Франції.

 

Міністерка національної, вищої освіти та досліджень Франції Елізабет Борн вже передала відповідного листа міністру освіти і науки України Оксену Лісовому.

 

Додамо, що станом на кінець 2024 року на території Франції функціонували 22 українські освітньо-культурні центри (до повномасштабного вторгнення РФ – лише п'ять).

 

Більшість із них позиціюють себе як українські суботні чи недільні школи, орієнтовані на викладання української мови, літератури та історії, розвиток і підтримання творчих здібностей.

 

Раніше повідомлялось, що Міністерство освіти й науки веде перемовини з країнами-партнерами щодо впровадження в їхніх школах вивчення української мови як іноземної.

 

Як стало відомо у лютому, у гімназії ім. Тараса Шевченка в Кишиневі відбулося засідання робочої групи, яка працює над створенням підручників українською мовою. До вересня планується перекласти молдовські підручники українською мовою та адаптувати згідно зі стандартами освіти та навчальної програми Молдови.

 

Також, в польських школах учні з України можуть вивчати українську мову як другу іноземну. Це дасть змогу їм вивчати мову та культуру країни свого походження.

 

Зокрема у польських школах з 2025 року українська мова буде включена до переліку предметів для складання на випускних іспитах. Вона буде однією з іноземних мов, які учні зможуть вибрати під час іспитів для отримання атестата зрілості, необхідного для вступу до вищих навчальних закладів Польщі.

 

Крім того, Єврокомісія оголосила про виділення пакета фінансової допомоги у розмірі €116 мільйонів для підтримки навчання у школах Польщі українських дітей та для підготовки їх подальшої інтеграції у європейський ринок праці.

 

Також Гессен стане першою федеральною землею Німеччини, яка запропонує українську мову як іноземну у школах. Такий крок має на меті полегшити навчання молодим українцям, які знайшли захист у Німеччині, рятуючись від російської загарбницької війни.

 

Як повідомляла УМ, Вивчення української мови як іноземної у школах за кордоном - Міносвіти веде перемовини.