Сьогодні 130-річчя від дня народження Максима Рильського, фото

13:12, 19.03.2025
Сьогодні 130-річчя від дня народження Максима Рильського, фото

Вшановуючи ювілей видатного поета, ми пригадуємо його творчість, сімейні цінності та історії, які залишив нам у спадок. (Фото: Вікіпедія)

В Україні 19 березня відзначають 130-ту річницю з дня народження видатного поета, перекладача, літературного критика, Максима Рильського.

 

Про це нагадує газета Україна молода.

 

 Він посідає гідне місце серед класиків української літератури, а його біографію вивчають у школах. Багато разів життя письменника було на волосині.

 

У 1931 році, у день свого народження, Максим Рильський був арештований за звинуваченням у приналежності до "української контрреволюційної організації" і ув'язнений на п'ять місяців. Незважаючи на те, що він наголошував, що неокласики - це літературна школа, а не політична організація, його слова не вплинули на вирок. Він також був оскаржений за "несприйняття комуністичної ідеології" та відмежування від пролетарської культури.

 

Після звільнення з в'язниці, Рильський видав збірку "Знак терезів" в 1932 році, що підтвердило його лояльність до радянської влади. Це врятувало його від подальших репресій, на відміну від інших представників неокласичної школи.

 

Три неокласики, 1920-ті. Зліва направо: Максим Рильський, Микола Зеров, Павло Филипович.

 

Максим Рильський працював учителем у 1919-1929 роках, викладав у школі в Романівці на Житомирщині, а також в Києві. В цей період активно розвивалася його літературна діяльність, а поет приєднався до групи "неокласиків".

 

 

Максим Рильський познайомився зі своєю майбутньою дружиною, Катериною, коли звернувся за допомогою до її чоловіка, Івана Очкуренка, в 1923 році. Пізніше вони одружилися в 1926 році. Катерина мала сина, якого Рильський прийняв. У житті поета був епізод, коли він мав роман з іншою жінкою, Валерією Познанською, тоді як його дружина і діти перебували в евакуації. Жорстоко розчаровані своїм батьком, діти довго не могли пробачити йому.

 

Помер Максим Рильський у 1964 році від раку підшлункової залози. Він залишив значний слід у сучасній українській поезії і літературі.

 

Максим Георгійович Рильський, онук відомого поета, розповів, що хоч ніколи не сидів на дідових колінах, між ними була найкраща розмова - мовчання. Він згадує, як його дід уважно розповідав про рибалку і вчив його цікаві деталі про рибу. Онук також згадує, як його бабуся завжди доглядала себе і виглядала елегантно, а дід завжди виглядав по-джентельменськи.

 

Онук також розповів, що дід завжди проводив збори і зустрічі і допомагав побратимам, навіть після арешту. Він пам'ятає, як яскраво обставлений був будинок Рильського і смачні аромати з кухні.

 

Максим Рильський залишив значний внесок у світову літературу та культуру, його творчість залишається великим доробком українського національного письменства.

 

Як повідомляла УМ, 130 років Василю Чучупаку - головному отаману Холодноярської Республіки.