Ампутація не завада: ветеран ЗСУ підкорив Кіліманджаро
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
Дмитро Кулеба після відставки з МЗС України знайшов нову роботу у США.
Після відставки з МЗС України колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба влаштувався на нову роботу.
Він працевлаштувався у США. Кулеба став старшим науковим співробітником Центру з науки та міжнародних відносин імені Белфера при Школі управління імені Джона Кеннеді Гарвардського університету.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Центру.
Там Кулебу назвали "одним із найпомітніших та найефективніших членів команди президента Володимира Зеленського" з початку російського вторгнення в Україну. В Belfer Center наголосили, що наймолодший міністр закордонних справ в історії України очолював українську дипломатію у найважчі часи російської агресії.
В Гарварді Кулеба займеться темами "на перетині дипломатії, безпеки та стійкості, досліджуючи стратегії протидії автократії, зміцнення демократичних інститутів та створення стійких міжнародних коаліцій". Кулеба буде давати семінари та лекції студентам, викладачам та стипендіатам.
"Він планує написати книгу про останні кілька років, яка обіцяє стати остаточним описом української війни", - йдеться в повідомленні Belfer Center.
Там наголосили, що Кулеба працюватиме з України. Втім все ж буде відвідувати Штати.
"Будучи старшим науковим співробітником Центру Белфера, Кулеба залишатиметься в Україні, кілька разів відвідуючи Кембридж, Массачусетс протягом академічного семестру, щоб безпосередньо спілкуватися зі студентами, викладачами та широкою спільнотою Гарварду. Його поєднання академічної вимогливості та практичного досвіду доповнить прагнення Центру Белфера проводити політичні дослідження та навчати наступне покоління", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що 5 вересня вже колишнього головного дипломата України Дмитра Кулебу звільнили з посади міністра закордонних справ України. Напередодні він подав заяву про відставку.
Як писало видання The Economist, напруженість між президентом Володимиром Зеленським та Кулебою зросла з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. До цього моменту кар'єри обох чоловіків розвивалися паралельно.
У 2019 році Зеленський вивів Кулебу з відносної невідомості, спочатку призначивши його віцепрем'єр-міністром, а згодом міністром закордонних справ. Кулеба, що відрізнявся своєю інтелігентністю і має звички, "які нагадували більше Гаррі Поттера, ніж Джона Леннона, заслужив повагу серед іноземних дипломатів у Києві та за кордоном", додає видання.
Проте його витончена дипломатія не завжди збігалася з "грубою та емоційною риторикою Зеленського". В Офісі президента є скарги, що Кулеба уникав "брудної роботи". Як сказав один з депутатів президентських партії, "Кулеба просто любив колекціонувати перемоги, не розуміючи, що потрібно для досягнення результату".
У Polotico представили свою версію причин відставки Дмитра Кулеби. Там акцентували на конфлікті з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, а також на прямих зв'язках Кулеби з американськими політиками. За словами анонімного колишнього високопосадовця України, вже ексголова МЗС мав налагоджені контакти з американськими чиновниками, зокрема з державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Це створювало напругу в Офісі президента, оскільки, за його словами, "канцелярія президента не могла дозволити залишити канал зв'язку, за який не була впевнена, що це людина з їхнього кола".
Як повідомляла УМ, Запрошення України до НАТО ще до саміту Альянсу у Нідерландах у 2025 році Дмитро Кулеба вважає цілком реальною перспективою.
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
У тимчасово окупованому Криму Україна перейменувала 22 географічних об’єкта - більшості з них повернуто історичні назви. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>
АРМА та Консультативна рада у справах ветеранівпри Президентові України 20 січня підписали Меморандум про співпрацю. Мета документа, підписаного головою АРМА Оленою Думою і головою ради Сергієм Куніциним – підтримка ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та сімей загиблих захисників. >>