Іван Мазепа в бронзі й граніті: до 30 річчя відкриття першого пам’ятника гетьману
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
У 15 річному віці Ангелина Паламар стала свідком злочинів російських окупантів: тоді енкаведисти прямо на родинному подвірʼї розстріляли батька та брата дівчини. (Фото: сайт ГУР)
Представники ГУР МО привітали зі 100-річним ювілеєм колишню звʼязкову УПА Ангеліну Паламар, яка ще в минулому столітті воювала за Україну проти російської імперії.
Як інформує УМ, про це 9 листопада повідомили на сайті ГУР МО.
За дорученням начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова, бійці спецпідрозділу «Аратта» і речник ГУР Андрій Юсов вручили пані Ангелині подяку та відзнаку ГУР МО - медаль «Україна понад усе!».
Ще в 15 річному віці Ангелина Паламар стала свідком злочинів російських окупантів: тоді енкаведисти прямо на родинному подвірʼї розстріляли батька та брата дівчини. Тож юна Ангелина вирішила приєднатися до лав Української Повстанської Армії та стала звʼязковою на псевдо «Орися».
Невдовзі Ангелину Паламар схопили радянські спецслужби, і після тривалих допитів та катувань, засудили дівчину до 10 років таборів і п’яти років заслання. Та попри такі випробування, «Орися» не зламалася, не видала своїх побратимів та посестер і залишилася вірною справі боротьби за українську Незалежність.
«Україна не народилася на порожньому місці в 1991 році. Ми продовжуємо багаторічну, багатопоколінневу боротьбу нашого народу за незалежність.
І сьогодні пані Ангеліна з одного боку бачить нову драму, нову велику війну від старого загарбника, від російської імперії. Але разом з тим бачить що тепер це вже не підпілля. Сьогодні кадрова українська армія, весь українській народ і весь вільний світ разом з Україною протистоїть російській навалі та агресії», - сказав під час привітання речник ГУР МО Андрій Юсов.
З особистим привітанням до пані Ангелини звернувся і начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов.
Серед іншого очільник ГУР зазначив, що подвиг «Орисі», героїчні зусилля її побратимів та посестер вже сьогодні надихають нове покоління українських воїнів протистояти російській орді та відстоювати українську незалежність.
Звернення від Кирила Буданова показали Ангелині Паламар та її родині на подарованому розвідниками новому телевізорі.
“Дякуємо пані Ангелині за її подвиг довжиною в ціле життя і бажаємо побачити чергову українську перемогу над одвічним ворогом!”, - зазначили в ГУР.
Як повідомляла УМ, Історія УПА: як повстанська десантура підкорювала небо.
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
В Україні у рамках деколонізаціїпотрібно ще демонтувати 20 найбільш одіозних пам’ятників. >>
Знову під загрозою фундаменти палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського виявлені на початку 2024 року під час демонтажу будівлі Інженерних служб Київської фортеці (1853 р.). >>
У Нью-Йорку відбудеться ретроспектива присвячена 100-річчю українського митця Сергія Параджанова. >>
Ще у 5 столітті до н.е., вже потому як скіфи вигнали зі своїх степів військо перського володаря Дарія, серед воїнів стали популярними дерев’яні чаші, окуті по краю кількома золотими пластинами із зображеннями тварин. >>
У межах процесу деколонізації у Роздільнянському районі на Одещині село Першотравневе перейменували у Гурівське на честь воїнів ГУР МО України. >>