Посадовці українського холдингу допомагали рф обходити санкції за допомогою «тіньового флоту», фото
Служба безпеки викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали рф обходити санкції на експорт енергоносіїв. >>
Ільхам Алієв вважає, що всі сторони зацікавлені в продовженні постачання газу українським маршрутом. (Фото Офісу президента)
Україна та Європейський Союз запропонували Азербайджану постачати природний газ до Європи через Україну після закінчення чинного контракту з рф наприкінці 2024 року.
Як інформує Україна молода, про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, передає Bloomberg у понеділок.
Зокрема, він повідомив, що наразі тривають переговори з цього питання з Україною та ЄС, а також з росією.
На його думку, всі сторони зацікавлені в продовженні постачання газу українським маршрутом.
"Ми допоможемо, якщо зможемо... Я думаю, що можна продовжити цю угоду", – сказав пан Алієв.
І зауважив, що деякі європейські країни, такі як Австрія та Словаччина, стикатимуться із "серйозними проблемами", якщо транзит газу через Україну припиниться, оскільки їм доведеться платити на "сотні й сотні мільйонів" більше, щоб купувати газ з інших країн.
Водночас Алієв зазначив, що Азербайджан намагається бути "обережним", оскільки в минулому його неправдиво звинувачували в реекспорті російського газу. Водночас він наголосив, що видобуток газу в його країні збільшиться за рахунок нових і існуючих проєктів у Каспійському морі.
Нагадаємо, що Азербайджан у 2022 році підписав меморандум про взаєморозуміння з Єврокомісією, який передбачає збільшення експорту газу до Європи вдвічі – до 20 мільярдів кубометрів до 2027 року.
Наразі країна "рухається" до цієї мети, заявив Алієв. Цього року експорт до Європи зросте майже до 13 мільярдів кубометрів з 11,8 мільярдів кубометрів у 2023 році та 8 мільярдів кубометрів у 2021 році.
За словами президента Азербайджану, експорт газу в межах цього меморандуму буде здійснюватися через так званий "Південний газовий коридор", що з’єднує Азербайджан з Європою через Грузію і Туреччину.
Раніше президент України Володимир Зеленський підтвердив переговори про транзит газу з Азербайджану до ЄС замість російського. Він уточнив, що угода про заміну російського газу азербайджанським є "однією з пропозицій", які зараз обговорюються.
Як повідомляла "УМ", уряд Німеччини і Єврокомісія вже ведуть відповідні переговори з країнами-членами ЄС, які можуть постраждати внаслідок припинення транзиту російського газу через Україну. Йдеться передусім, про Австрію, Угорщину, Словаччину та Чехію.
Служба безпеки викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали рф обходити санкції на експорт енергоносіїв. >>
Міністр оборони Канади Білл Блер на засіданні Контактної групи з питань оборони України («Рамштайн») оголосив, що його країна виділить близько $303 мільйони на військову допомогу Україні. >>
Запровадити додаткові санкції проти росії та скоротити її доходи для війни в Україні – планують США. Метою стануть танкери, що перевозять російську нафту. >>
Транспортування російського природного газу територією України таки зупинили в інтересах національної безпеки рівно о 7:00 ранку 1 січня 2025 року. >>
Вперше Україна отримала скраплений природний газ зі США - постачання відбувалось через Грецію. >>
Безжально розкритикував українську владу за відмову продовжувати транзит російського газу після 2024 року словацький премʼєр-міністр Роберт Фіцота та пообіцяв розглянути заходи у відповідь. >>