Провидиця кліматичних змін. Всесвітній метеорологічній організації — 75 років
Перші спроби вдосконалити та унормувати діяльність у сфері погоди з’явились наприкінці XIX століття. >>
D-Day: висадка союзників у Нормандії у 1944 році відкрила другий фронт в Європі. (Фото AFP)
Світовий Конґрес Українців, Об’єднання українців Франції та інші українські організації діаспори закликали офіційний Париж скасувати запрошення росії на урочистості з нагоди 80-ї річниці висадки союзних військ в Нормандії.
Висадка в Нормандії у 1944 році відкрила другий фронт в Європі під час Другої світової війни. Урочистості заплановані на 6 червня.
Як інформує Україна молода, про це пише Europe1.
Зазначається, що організатори надіслали запрошення дипломатичному представництву росії у Франції. Хто представлятиме країну-агресорку наразі невідомо.
«Враховуючи обставини, президент Путін не буде запрошений», – пише Europe1, посилаючись на місію “Визволення”, відповідальну за організацію вшанування.
Втім, росію запросять бути представленою, щоб “вшанувати важливість зобов’язань і жертв радянських народів і її внесок у перемогу 1945 року”, також йдеться в повідомленні.
Світовий Конґрес Українців і Об’єднання українців Франції обурені рішенням й закликають скасувати запрошення – під листом до президента країни Емманюеля Макрона підписались основні українські організації країни.
“З тривогою та обуренням українці Франції дізналися про запрошення росії взяти участь у відзначенні 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії. Десантна операція 6 червня 1944 року стала вирішальною подією в боротьбі з фашизмом і тиранією й символізувала надію та свободу для мільйонів пригноблених людей по всій Європі, а також зобов’язання союзників пожертвувати своїми життями заради кращого світу”, – йдеться в листі.
росія за режиму володимира путіна є втіленням саме тих темних сил, проти яких воювали союзники. Незаконне та варварське вторгнення росії в Україну є грубим порушенням міжнародного права та зазіханням на фундаментальні демократичні цінності, наголошують активісти.
“Присутність росії на вшануванні була б знеціненням страждань українського народу та пам’яті всіх тих, хто боровся та загинув за свободу та демократію”, – підсумовують українці.
Крім того, запрошення країни-агресорки є політичною та історичною помилкою, каже Володимир Когутяк, Віцепрезидент СКУ в Західній Європі та Віцепрезидент Об’єднання українців Франції.
«Існують речі, які абсолютно несумісні. Було б вкрай образливо бачити на церемонії представників російської федерації, яка через 80 років знову намагається повернути Європу у те темне минуле, яке так болісно згадують наші бабусі та дідусі», – каже Когутяк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вісім з десяти французів є нащадками Анни Київської.
Перші спроби вдосконалити та унормувати діяльність у сфері погоди з’явились наприкінці XIX століття. >>
Архітектори, історики, військові та дослідники культури на V Міжнародному фестивалі архітектури та мистецтв «Вежа» заявили про глибоку кризу в організації всеукраїнського місця пам’яті полеглих захисників. >>
Україна дозволила польській стороні проведення ексгумаційних робіт щодо загиблих у 1939 році польських військовослужбовців, похованих на території колишнього села Збоїська (нині – в межах Львова). >>
Визначний діяч ОУН, поет і вчений Олег Кандиба (О. Ольжич) загинув у німецькому концтаборі «Заксенхаузен» у ніч з 09 на 10 червня 1944 року. >>
У Києві, в Музеї видатних діячів української культури, проходить знакова виставка «Справа СВУ: страсна весна 1930-го». >>
11 липня польський Сейм ухвалив державним святом: днем пам'яті "жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки". >>