Лідери G7 заявили про подальшу допомогу Україні
Необхідну допомогу і підтримку для захисту від російської агресії стільки, скільки буде потрібно продовжуватимуть надавати Україні країни "Групи семи" (G7). >>
(Фото Офісу президента)
Західні партнери передали Україні "деяку далекобійну зброю", яка знищила 26 гелікоптерів за добу і 12 літаків РФ за один раз.
Як інформує Україна молода, про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами балтійських медіа у Ризі, передає Офіс президента.
"Партнери знають, що "деяка далекобійна зброя", яку вони нам дали, "деяка", я зараз не буду говорити, яка, але вони зараз, слухаючи мене, розуміють - ми знищили 26 гелікоптерів за добу, 12 літаків, які піднімалися й запускали ракети, проти яких ці системи (західна ППО – Ред.) і працювали, збивали. Ми 12 знищили за раз. Просто було чим", - заявив глава держави під час візиту до Латвії.
При цьому, Зеленський наголосив, що "ця передана партнерами далекобійна зброя, яка знищувала російську авіацію, яка піднімалася, щоб бомбити нас - це наш захист".
"І цією далекобійною зброєю ми не атакували, це була частина нашого захисту, нашого ППО", - констатував він.
Президент України також додав: "Ми розпочали роботу щодо гарантій безпеки на шляху до НАТО. Дуже непросто йде, але я думаю, що найближчим часом ми зможемо продемонструвати суспільствам - не тільки українському - перший такий драфт. Не весь, бо є закриті норми, непублічні, але загальні речі зможемо показати. Думаю, що оцінка буде позитивною".
Зеленський каже, що безпекові гарантії передбачають не лише надання зброї, а й фінансову, ІТ- і кіберпідтримку, і є кроком на шляху України до безпекового альянсу.
Глава держави також вважає, що керівництво Росії готує глобальний наступ на Україну після виборів президента РФ у березні цього року:
"Вони будуть наступати. Приблизно зрозуміло, чого вони хочуть - тактичних перемог перед виборами і готуватися для чогось глобального і масового після них".
Президент також наголосив: «Однак ми хотіли б побачити реальний крок від країн НАТО, який наближає Україну до Альянсу. Щоб не було стагнації. Щоб це був вдалий і потужний саміт (саміт НАТО у Вашингтоні. – Ред.) і щоб країни НАТО показали, що вони не бояться Росії».
Як повідомляла «УМ», напередодні президент України Володимир Зеленський під час візиту до Естонії звернувся до громадян України - чоловіків мобілізаційного віку, які різними шляхами виїхали за кордон.
На його думку, ці українські чоловіки мали б самі повернутися до України з-за кордону, аби підтримувати економіку своєї держави та захищати її.
Необхідну допомогу і підтримку для захисту від російської агресії стільки, скільки буде потрібно продовжуватимуть надавати Україні країни "Групи семи" (G7). >>
Угоду, яке Міністерство оборони України підписало контракт із фінською компанією ICEYE — лідером у галузі SAR –супутників, названо стратегічно важливою. >>
Запустити швидкісне залізничне сполучення від Берліна до Києва у планах Євросоюзу: очікується, що план буде реалізований до 2040 року. >>
Звіт про цивільну та військову готовність країн Європи підготували в Євросоюзі. Громадянам радять зробити запаси їжі та води на випадок війни чи іншої "великої надзвичайної ситуації". >>
Оголошену консенсусну позицію лідерів країн «Групи семи» щодо рішення колективно надати Україні фінансову допомогу у вигляді макрофінансового кредиту на 45 мільярдів євро привітала Європейська комісія. >>
Литва інвестує 10 мільйонів євро у виробництво ракети-дрона «Паляниця» за прикладом «данської моделі», тобто шляхом прямого фінансування українського виробника. >>