В містах Італії екоактивісти «озеленили» річки та канали

15:01, 10.12.2023
В містах Італії екоактивісти «озеленили» річки та канали

Активісти критикують саміт COP28 (Conference of the Parties of the UNFCCC) — кліматичний саміт ООН, що проходить з 30 листопада по 12 грудня. (Фото: Аnsa)

Пофарбували у зелений колір річки у Римі, Мілані, Турині та Болоньї, а у Венеції головний канал італійські екоактивісти із групи Extinction Rebellion.

 

Як інформує УМ, про це повідомили Аnsa і Reuters.

 

Згідно повідомлень цих агенств, активісти 9 грудня вилили у воду нешкідливий барвник флуоресцеїн. Він зник за кілька годин. Сама ж акція була протестом проти «провалу» переговорів на кліматичній конференції у Дубаї (ОАЕ).

 

Активісти критикують саміт COP28 (Conference of the Parties of the UNFCCC) — кліматичний саміт ООН, що проходить з 30 листопада по 12 грудня. Вони називають його безрезультатним і кажуть, що поки уряди говорять, «ми висимо на волосині».

 

Утім, мер Венеції Луїджі Бругнаро засудив активістів, назвавши їх вандалами, і закликав італійську владу покарати їх. Рух човнів у Гранд-каналі зупиняли, а воду довелося перевірити з міркувань безпеки.

 

Нещодавно італійський Сенат схвалив законопроєкт про покарання екоактивістів за псування культурних памʼяток. Його ще має схвалити нижня палату парламенту. Рішення ухвалили через випадки, коли активісти обливали памʼятки архітектури.

 

Як повідомляла УМ, екоактивіст Максим Парафілов закликав не нищити газони у його рідному Кропивницькому.