Командир «Вільної Грузії» Бадрі Кварацхелія загинув у бою на Курщині
Під час бойових дій у Курській області загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. >>
Ексглава ЦРУ наголосив, що причиною невдач українського контрнаступу є затримки в постачанні зброї
Ексглава ЦРУ Девід Петреус вказав, що українські сили не досягли очікуваного успіху в контрнаступі влітку 2023 року через труднощі з постачанням західної зброї.
На презентації книги "Конфлікт: еволюція ведення війни з 1945 року до України", яку випустили у жовтні, він висловив оцінку ситуації та підкреслив, що відсутність необхідної підтримки взяла верх на досягненні важливих стратегічних перемог.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє 1 грудня «Голос Америки».
За словами Петреуса, 2023 рік став роком, коли "всі спостерігали, чи вдасться досягти прориву будь-якій зі сторін".
“Чому Україна опинилася в такій ситуації, як зараз на полі бою?... Ми бачили наші затримки із надання їм [військової техніки], наші танки лише нещодавно дісталися до них. Наша затримка в ухваленні рішень щодо [танків] M1, затримки зі схваленням танків Leopard, ми затримали рішення щодо касетних боєприпасів, які могли бути дуже корисними, системи ракет більшого радіусу дії для реактивних систем залпового вогню, і врешті літаки західного зразка", – сказав Петреус.
Він зазначив, що у військовій доктрині США йдеться, що для прориву лінії оборони, створеної країною-агресором Росією на півдні окупованої України, потрібна перевага у повітрі, а також багато інших можливостей.
"І ми цього не дали українцям", – констатував він.
Петреус і член британської Палати лордів Ендрю Робертс, які виступили співавторами книжки, також описують "різні можливості, які потрібні Україні" і які "ми можемо надати їм, щоб спробувати досягти прориву наступного року, коли погодні умови будуть сприятливішими, ніж узимку". Петреус вказує на помилки Заходу, які частково спричинили війну в Україні.
"Думаю, що одна з причин, чому [президент РФ] Володимир Путін, мабуть, вирішив, що йому вдасться уникнути відповідальності за це потужне вторгнення в Україну, полягає в тому, що ми не зробили достатньо після окупації Криму. Ми вийшли з Афганістану, він це бачив, ми не мали стратегічного терпіння, і так далі. Ось чому, я думаю, що президент Байден неодноразово заявляє, що ми маємо допомогти Тайваню", – пише Петреус, додаючи, що Захід має активніше реагувати на погрози з Китаю, щоб не допустити війни у Тайвані.
Ситуація навколо України є повчальним прикладом для Китаю, упевнений він.
"Нам потрібно пам'ятати: те, що ми робимо в одній частині світу, відбивається в інших частинах світу. Наприклад, якщо наш Конгрес не може впоратися з постійною підтримкою України, це надсилає сигнал до Індо-Тихоокеанського регіону", – вважає ексглава ЦРУ.
Як повідомляла УМ, Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не досягла бажаних результатів під час літнього контрнаступу, але він задоволений тим, що ЗСУ не відступають.
Під час бойових дій у Курській області загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. >>
На відео, як російські солдати розстріляли пʼятьох українських полонених захисників, відреагував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. >>
У росії нарощують програму популяризації служби у російській армії серед молоді з метою довгострокової війни проти України та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами. >>
У неділю 22 грудня американський крейсер випадково збив винищувач-бомбардувальник США над Червоним морем, що стало найсерйознішим інцидентом за більш ніж рік американських операцій проти єменських повстанців-хуситів. >>
У ЗСУ створено підрозділ, який координуватиме дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій - підрозділ із захисту культурної спадщини. >>
Партію дронів та техніки у 10 бригад і батальйонів Петро Порошенко привізна Сумщину. Вартість допомоги перевищує 40 мільйонів гривень. >>