Великий компроміс: пропагандистська роль Довженка під час Другої світової війни
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Квиток на фільм “Довбуш” у Регенбурзі. (Фото: Ксенія ЛЯПІНА)
30 вересня об 11:00 в німецькому місті Регенсбург, що знаходиться в землі Баварія неподалік Мюнхена, відбувся показ фільму “Довбуш” режисера Олеся Саніна.
Відбулося це в кінотеатрі “Regina Kino” за сприяння українсько-баварської громадської організації “Hromada Regensburg”.
«Довбуш» — це український історичний фільм, в основі сюжету якого — життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша. Прем'єра відбулася 24 серпня 2023, хоча виробництво розпочалося в серпні 2018 року.
Події фільму відбуваються в Карпатах на початку XVIII століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий — справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса, втім шляхта робить усе можливе, аби знищити його.
Кінотеатр “Regina Kino” (Фото: golocal.de).
Перед тим, як розпочати сеанс в Регенсбурзі, голова ГО “Hromada Regensburg” виступив із невеличкою промовою, побажавши глядачам гарного перегляду й заохотивши донатити на гуманітарну допомогу Україні:
“За те, що сьогодні ми маємо можливість подивитися українське кіно в Регенсбурзі, за те, що нам надають можливість робити покази українських фільмів й в майбутньому, ми завдячуємо кінотеатру “Regina Kino”. Ще буде! Ви можете зробити пожертву наприкінці фільму – гроші підуть на допомогу Україні. Дякуємо та насолоджуйтесь фільмом!”.
На показ фільму прийшли як українські, так і німецькі гості. Зал був повним. Кінострічка настільки вразила глядачів, що після останнього кадру з гучними словами “Боротьба триває”, зал гучно аплодував.
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
У Парижі завершився другий сезон показів документального кіно українських режисерів. >>
Відомий режисер розповідає про фільм про контраверсійного українського прозаїка, на якого московська церква в Україні за творчість наклала у 2006 році анафему. >>
У столичному Театрі драми і комедії на лівому березі «виставу у виставі» з назвою, що в перекладі означає «повна зупинка» — «Ha*l*t», показали майже через півтора року після того, як її київські актори вперше зіграли у Німеччині. >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>