У росії закінчилися запаси іранських дронів - британська розвідка

10:34, 25.02.2023
У росії закінчилися запаси іранських дронів - британська розвідка

Росія використала уже чи не всі запаси іранських дронів, оскільки ударів ними поменшало

Міністерство оборони Великої Британії вважає, Росія вичерпала запаси іранських дронів, оскільки їхні запуски по Україні практично припинились. Однак рф прагнутиме їх поповнити.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Твітері.

 

Як повідомляється у зведенні, повідомлень про використання іранських безпілотних літальних апаратів-камікадзе (OWA-UAV) в Україні не надходило приблизно з 15 лютого 2023 року.

 

До цього українські збройні сили повідомляли про те, що в період з кінця січня до початку лютого було збито не менше 24 БПЛА Shahed-136 і десятки було знищено у перші кілька днів року.

 

За даними британської розвідки, така відсутність атак дронів вказує на те, що Росія вичерпала свої запаси. При цьому рф, ймовірно, шукатиме варіанти поповнення запасів.

 

Безпілотники є неефективними для ударів по цілях і використовуються для відволікання української ППО.

 

"Хоча ця зброя не має хороших результатів у знищенні намічених цілей, Росія, ймовірно, розглядає її як корисну пастку, яка може відвернути українську систему ППО від ефективніших російських крилатих ракет", - вважають у Міноборони Британії.

 

Нагадаємо, за даними британської розвідки, Росія не має потенціалу для завдання постійних ударів авіацією по території України. Крім того, іранські безпілотники не здатні завдати значної шкоди. 

 

Раніше стало відомо, що російські військові та китайський виробник безпілотників ведуть переговори про масове виробництво безпілотників-камікадзе для РФ.

 

Як повідомляла УМ, Іран передав росії 12 ударних дронів-бомбардувальників Shahed-191 та Shahed-129, які мають більш точну систему наведення на цілі та здатні нести 60-70 кілограмові бомби. рф також отримала 6 дронів Mohajer-6 з радіусом дії до 200 км та здатністю нести по чотири ракети класу «повітря — земля».