На знеструмленій Київщині працюють перші 7 «вагонів незламності», фото
Після ворожих атак на Київщині через масштабні знеструмлення запрацювали перші 7 "вагонів незламності". >>
Лауреат премії "Комікс Року – 2022" – це американський журналіст Майк Томпсон (ліворуч). Вручає премію Євген Букет.
На щорічній премії імені Леоніда Перфецького традиційно в День українського коміксу, в Києві 23 лютого, оголосили лауреата премії "Комікс року". Ним став американський журналіст Майк Томпсон з коміксом-розповіддю "Українська сталь" про оборону Маріуполя.
Як інформує УМ, про це повідомив Краєзнавець, журналіст, громадський діяч Євген Букет.
Минулого року нагородження відбулося в Києві. Вже наступного ранку розпочалося широкомасштабне вторгнення. Українські митці – художники, сценаристи, колористи – перетворилися на українських воїнів.
"Сьогодні немає потреби малювати супергероїв — вони існують у реальності, на передовій.Подвиг українців, які обороняють власну державу від переважаючих сил російського агресора, надихає світ. Лауреат премії "Комікс Року – 2022" – це американський журналіст Майк Томпсон. В його особі редколегія премії імені Леоніда Перфецького вирішила подякувати кожному митцю вільного демократичного світу, який не стоїть осторонь війни в Україні та підтримує наш героїчний народ своєю творчістю", – розповідає один з ініціаторів нагороди, засновник клубу RAINHOUSE, доброволець та військовий Олексій Рейнс.
На думку військового, мистецтво не може бути поза політикою в моменти, коли йде в прямому сенсі боротьба добра зі злом, коли на наших очах твориться історія.
У коміксі-розповіді "Українська сталь" розповідається історія азовця з позивним "Торк", який обороняв Маріуполь та "Азовсталь". В особі Торка виводиться художній образ кожного захисника України – хороброго лицаря світла, хто рятує цивільних і захищає весь цивілізований світ від рашистів.
Війна триває. Більшість членів редколегії премії Перфецького з лютого 2022 року служать у лавах Збройних Сил України. На жаль, голова редколегії, один з ініціаторів премії Микола Кравченко (позивний – "Крук") загинув у березні під час оборони Києва. В боротьбі за Україну "Крук" віддав найдорожче, що мав – своє життя…
Грошову частину премії лауреат вирішив передати на допомогу пораненим українським воїнам патронатній службі "Янголи Азову". Саме ця служба займалась реабілітацією героя коміксу-переможця "Торка", захисника "Азовсталі".
Просто зараз на полі бою Збройні Сили України виборюють право української нації на власне життя, на власну культуру, на власну мову. Не втрачайте присутність духу. Україна неодмінно переможе.
Як повідомляла УМ, українська дитяча книга увійшла до списку найкращих видань Німеччини.
Після ворожих атак на Київщині через масштабні знеструмлення запрацювали перші 7 "вагонів незламності". >>
У Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували виставковий проєкт «Крізь морок. Світло памʼяті», створений командою Skeiron. >>
На підготовку своїх військ до розгортання в Україні в разі згоди російського диктатора путіна на припинення вогню, Велика Британія витратить 200 млн фунтів стерлінгів. >>
За даними слідства, у грудні 2025 року посадовець Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки організував та реалізував механізм одержання неправомірної вигоди від військовозобов’язаного у вигляді транспортного засобу. >>
Внаслідок російської атаки дронами та ракетами в ніч проти 9 січня у Києві пошкоджено 40 об’єктів, зокрема 20 житлових будинків. Відомо про чотирьох загиблих і 25 постраждалих. Госпіталізовані 16 постраждалих. >>
Нардепу Нестору Шуфричу київський апеляційний суд дозволив вийти з-під варти під заставу. >>