Небезпечний півострів: викрадено редакторку кримськотатарського дитячого журналу Едіє Муслімову
У окупованому росіянами Криму 21 листопада викрали головну редакторку кримськотатарського дитячого журналу "Арманчыкъ" 61-річну Едіє Муслімову. >>
Затримання агентури російської фсб. (Фото: сайт СБУ)
Співробітники Служби безпеки нейтралізували агентурну мережу фсб у результаті спецоперації на півдні України. Під час оперативних дій затримано 6-х російських агентів.
Як інформує УМ, про це 24 любтого повідомила на сайті пресслужба СБУ.
«Вони збирали розвіддані про місця дислокації підрозділів ЗСУ та правоохоронних органів України на території південних регіонів нашої держави.
Один із зловмисників маскував злочинну діяльність під виглядом волонтера.
Під приводом доставки допомоги на фронт він прибував на позиції українських захисників, де збирав розвіддані на користь країни-агресора», - сказано, зокрема, в повідомлені СБУ.
Крім того, агенти об’їжджали прифронтову місцевість та передавали ворогу координати об’єктів критичної інфраструктури та соціальних установ, у тому числі місцевих лікарень.
Отримані відомості окупанти використовували для підготовки і проведення прицільних ракетних ударів по українських об’єктах.
«Встановлено, що саме за «наводкою» російської агентури загарбники здійснили серію обстрілів медзакладів на півдні України.
За кожне успішно виконане вороже завдання поплічники агресора отримували від своїх кураторів грошову винагороду. Сума залежала від важливості об’єкта та складності збору інформації про нього», - додали в повідомлені спецпризначенці.
Співробітники СБУ затримали зловмисників під час спроб визначення точних геолокацій декількох українських лікарень та енергооб’єктів.
За даними слідства, зрадниками виявились шестеро місцевих жителів, яких після початку повномасштабного вторгнення завербував кадровий співробітник управління фсб рф.
Для комунікації використовували спеціально створений анонімний Телеграм-канал.
У разі захоплення південних регіонів України загарбники «гарантували» своїм поплічникам «посади» в окупаційних адміністраціях рф.
Під час обшуків за місцями проживання фігурантів правоохоронці виявили телефони із доказами злочинних дій та банківські картки, на які надходила «винагорода» від агресора.
Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 2 ст. 111 (державна зрада, в умовах воєнного стану);
ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України).
Суд обрав міри запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
Зловмисникам загрожує покарання – 15 років або довічне позбавлення волі.
Як повідомляла УМ, на Вінниччині СБУ викрила зрадника, який вербував українських «тюремників» до ПВК «Вагнер».
У окупованому росіянами Криму 21 листопада викрали головну редакторку кримськотатарського дитячого журналу "Арманчыкъ" 61-річну Едіє Муслімову. >>
На Донеччині поблизу Вугледара російські окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців Збройних сил України: прокуратура почала розслідування. >>
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Двоє жителів Вараського району отримали підозру за організацію незаконного переправлення людей через кордон за попередньою змовою та з корисливих мотивів. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>