Рада схвалила санкції проти всіх фінансових установ рф

18:26, 23.02.2023
Рада схвалила санкції проти всіх фінансових установ рф

Україна вводить санкції проти всіх банківських та фінансових установ РФ

Перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк заявив, що Верховна Рада схвалила запровадження економічних санкцій проти всіх фінансових установ РФ.

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив у Telegram.

 

За його словами, постанову про завтердження указу президента Володимира Зеленського підтримали 325 нардепів.

 

Йдеться про спеціальні секторальні економічні санкції строком на 50 років до всіх банків, що зареєстровані та знаходяться в РФ, в тому числі:

—центрального банку Росії;

—небанківських кредитних організацій;

—операторів платіжних систем;

—професійних учасників фондового ринку;

—страхових компаній;

—інвестфондів;

—інших фінустанов, які зареєстровані та надають послуги в Росії.

 

Вони включають 10 пунктів, зокрема, зупинку правочинів з активами, що належать фінустановам РФ; заборону встановлення ділових відносин, у тому числі кореспондентських; заборону укладання угод та здійснення інвестицій на користь фінустанов РФ.

 

Також заборонено купівлю цінних паперів та інших фінансових інструментів, емітентами яких є фінустанови РФ, за винятком відчуження (у тому числі безоплатного) цінних паперів на користь держави України.

 

Окрім цього, санкції передбачають зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань на користь фінустанов РФ, зупинення обслуговування електронних платіжних засобів  (перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітованих фінустановами РФ.

 

Також указом передбачене анулювання реєстрації та заборону нових реєстрацій Нацбанком міжнародної платіжної системи, оператором якої є фінустанова РФ, та її учасників. А також учасника фінустанови РФ міжнародної платіжної системи, оператором якої є резидент України.

 

Забороняєтьс фізичним та юридичним особам вчиняти дії, що призводять до порушення та уникнення введених обмежень.

Санкції впроваджуються строком на 50 років.

 

Нагадаємо, у середу, 22 лютого, президент Володимир Зеленський вніс до ВРУ постанову про затвердження рішення РНБО застосувати секторальні економічні санкції до фінансових установ Росії.

 

Як повідомляла УМ, Рада Європейського союзу вирішила продовжити дію запроваджених через війну в Україні санкцій щодо Росії ще на рік, тобто до 24 лютого 2024 року. Рішення набуд