За ворогом стежитиме нова українська «пташка» - авіакомплекс Poseidon
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Білий дім не диктуватиме міжнародним партнерам щодо передачі літаків Україні, але вітатиме це рішення
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі завив, що Сполучені Штати схвалюють наміри союзників щодо передачі Україні винищувачів. Проте рішення щодо поставок Україні МіГ-29 або інших бойових літаків, є суверенним правом кожної держави.
Як інформує Україна молода, про це представник Білого дому повідомив під час брифінгу.
«Ми ніколи не диктували іншим партнерам, що вони можуть або не можуть дати і в які терміни. Якщо хтось із наших союзників та партнерів захоче надати винищувачі Україні — це буде суверенним рішенням, яке ми вітатимемо», — підкреслив Кірбі.
За його словами, наразі США не проводять навчання українських пілотів на зразках західної бойової авіації. Кірбі також зазначив, що за потреби Білий дім готовий запросити в Конгресу додаткові кошти на підтримку України.
За його словами, адміністрація США поки що перебуває "на ранній стадії" у тому, що стосується витрачання вже виділених коштів.
«Думаю, це близько 42 млрд доларів. Більшість призначається на допомогу у сфері безпеки. Як ви бачили, ми вже почали направляти пакети допомоги. Ми вважаємо, що цих коштів вистачить на більшу частину року», — зазначив Кірбі.
Представник Білого дому підкреслив, що поки що не можна з певністю сказати, коли адміністрація США може направити новий запит.
«Безперечно, якщо ми зрозуміємо, що нам це потрібно, ми це зробимо», — пояснив Кірбі.
При цьому, як повідомляє Reuters із посиланням на керівника Мінфіну США Уоллі Адеємо, США планують безспосередньо тиснути на компанії, які допомагають РФ обходити санкції.
«Ми збираємося безпосередньо звернутися до цих компаній і дуже ясно сказати: вибирайте самі. Ви можете продовжувати робити щось, що вигідно Росії, і надавати їй відчутну підтримку, але тоді ви ризикуєте втратити доступ до європейської економіки, економіки США, економіки Британії. Вибір ваший. Ми готові до таких дій», — підкреслив Адеємо.
За його словами, уряд США щодо цього особливо непокоїть фірми з Об’єднаних Арабських Еміратів, Ірану, Туреччини та деяких безпосередніх сусідів Росії.
Заступник міністра фінансів сказав, що США звернуться і до банків, які працюють у Сполучених Штатах, Євросоюзі, Британії та Японії, і попросять їх попередити клієнтів, що ті ризикують втратити доступ до фінансових послуг у цих країнах, якщо будуть викриті у співучасті в обході санкцій проти росії.
Як повідомляла УМ, на зустрічі міністрів оборони країн-союзниць України у форматі Рамштайн, що відбувся 14 лютого, розглядали тему постачання бойових західних літаків Силам оборони Україні.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Завершити війну в Україні за сто днів Президент США Дональд Трамп доручив спеціальному посланнику з питань Росії та України Кіту Келлогу. >>
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
У ніч на 21 січня українські безпілотники атакували авіазавод у Смоленську. Місцевий губернатор підтвердив факт прильоту дронів, традиційно запевнивши, що їхній «Панцир» спрацював бездоганно і вчасно. >>