«Гвардія наступу»: Нацполіція проінструктувала як потрапити до лав спецпідрозділів

12:26, 05.02.2023
«Гвардія наступу»: Нацполіція проінструктувала як потрапити до лав спецпідрозділів

Потрапити до елітних штурмових бригад - справа честі, адже беруть до спецпідрозділів далеко не всіх військовослужбовців.

Створюються нові та поповнюються колишні штурмові бригади, основним напрямком яких стане звільнення окупованих Росією територій – у системі Міністерства внутрішніх справ України.

 

Як інформує УМ, про це в неділю 5 лютого в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла речниця Національної поліції України Мар’яна Рева.

 

Проєкт назвали “Гвардія наступу”, у його межах створено 8 штурмових бригад:

 

“Сталевий кордон” — бригада Державної прикордонної служби України;

“Червона калина” — формується в Калинівці Вінницької області;

“Лють” — бригада Національної поліції України;

“Рубіж” — спрямована на те, щоб якомога швидше вийти на рубежі України;

“Спартан”;

“Кара-Даг” — братиме участь у звільненні окупованого Криму;

“Буревій” — бригада утилізації російських військових;

легендарна бригада “Азов” — бригада Національної гвардії України.

 

Рева зазначила, що кістяк усіх бригад уже сформовано на основі чинних військовослужбовців і поліцейських, а поповнення йде за рахунок добровольців.

 

“Це мають бути саме добровольці. Тому що ми шукаємо справді високо мотивованих людей. Мета — зібрати їх в одну команду професіоналів для того, щоб ми могли ефективно виконувати всі бойові завдання”, — сказала вона.

 

Попередньо добровольці мають пройти кілька етапів відбору, щоб стати до лав штурмових бригад.

 

Перший етап — подати анкету. Це можна зробити онлайн на цільовому сайті storm.mvs.gov.ua або через визначені Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

 

“Таких Центрів працює близько 140 в Україні. Там знаходяться рекрутингові групи — по представнику від Національної поліції, від Національної гвардії та Держприкордонслужби. Попри те, що ці люди там перебувають у формі військовослужбовців, — це співробітники системи МВС, і вони здійснюють набір добровольців. У цих фахівців можна отримати консультацію і заповнити анкету”, — розповіла Рева.

 

Анкети кандидатів опрацьовуються. Тим, хто пройшов цей етап, повідомляють, який перелік документів необхідно взяти, коли і куди прийти для початку процесу підготовки до вступу на службу.

 

Кандидати обов’язково проходять військово-лікарську експертизу, зокрема психологічне тестування.

 

І завершальний етап — це оцінка фізичного стану.

 

“Ми розуміємо, яких фізичних навантажень зазнаватимуть наші добровольці. Тому всіх потрібно протестувати на ті чи інші силові вправи”, — уточнила Рева.

 

Залежно від бригади, до якої претендує доброволець, можуть бути й додаткові етапи.

 

“Якщо ми говоримо, наприклад, про людей, які приєднуються до лав поліції, то вони ще мають пройти засідання поліцейської комісії. Тобто можливий плюс один етап для добровольців, залежно від того, до якої структури вони хочуть потрапити”, — додала речниця Нацполіції.

 

У всі 8 бригад сумарно набирають кілька десятків тисяч осіб. Крім того, буде створено резерв, зокрема для бригад, які формуватимуться в перспективі.

 

Новобранців навчатимуть за всіма стандартами НАТО. Умови служби залежать від обраної бригади, але грошове забезпечення буде на одному рівні.

 

“Якщо це бригада у складі Національної гвардії України або Державної прикордонної служби, то всі ці особи — військовослужбовці, вони мають усі пільги, які є у військовослужбовців ЗСУ, і грошове забезпечення. Якщо ж особа хоче приєднатися до бригади “Лють”, яка у складі Національної поліції, то насамперед вони стають поліцейськими, вони не військовослужбовці, але теж мають свої пільги.

 

 Але ми опрацювали механізм таким чином, щоб грошове забезпечення всіх бригад було на одному рівні, щоб люди отримували однакову зарплату, і щоб люди мали однакові умови та пільги”, — резюмувала Рева.

 

Як повідомляла УМ, Гвардія наступу: МВС формує 7 штурмових бригад із добровольців.