Гвардія наступу: МВС формує 7 штурмових бригад з добровольців

00:47, 03.02.2023
Гвардія наступу: МВС формує 7 штурмових бригад з добровольців

Кістяк підрозділів Гвардії наступу будуть складати діючі поліцейські, прикордонники, нацгвардійці. (Фото Нацгвардії та МВС)

Щонайменше сім бригад, які увійдуть до «Гвардії наступу», почали формувати у МВС з добровольців-патріотів.

 

Йдеться про бригаду Держприкордонслужби «Сталевий кордон», бригаду Нацполіції «Лють» та бригади Нацгвардії – «Спартан», «Рубіж», «Червона калина», «Кара-Даг» та «Буревій».

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Ігор Клименко, передає сайт МВС.

 

Планується, що «Гвардія наступу» з цих штурмових бригад посилить Сили оборони та долучиться до звільнення окупованих територій.

 

«Рішення створити штурмові бригади було прийнято нашими працівниками, які мають достатньо люті, щоб бити ворога. Багато наших військовослужбовців, які боронили і боронять нашу країну, вийшли з ініціативою набрати людей в такі підрозділи.

 

Тому було прийнято рішення, що всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну, об'єднати в такі бригади. Ми вже почали формувати такі підрозділи, які націлені на те, щоб звільнити наші території і стати на міжнародно визнані кордони. Це наша найближча мета», - сказав пан Клименко.

 

І додав, що кістяк цих підрозділів будуть складати діючі поліцейські, прикордонники, нацгвардійці. Але приєднатися може кожен.

 

«В першу чергу – це люди, які пройшли горнило 2014-2015 років, частина яких воювала вже і в 2022 році. Частина з них поранена. Підрозділи будуть складатися виключно з добровольців.

 

Людина, яка хоче приєднатися до "Гвардії наступу", може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються. Або ж подати анкету через ЦНАП на сайті», - зауважив очільник МВС.

 

                                                             Ігор Клименко. 

 

Він запевнив, що записатися можна онлайн, заповнивши анкету і протягом години передзвонить оператор і проконсультує, у який рекрутинговий пункт прийти, адже їх по Україні вже більше 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти в найближчий такий пункт.

 

«Також кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест. Після успішного проходження він зараховується в ту бригаду, яку він вибрав», - сказав виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ.

 

При цьому, для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги, які є для військовослужбовців та поліцейських.

 

«Військові можуть піти на контракт або по мобілізації, це стосується ДПСУ та Нацгвардії. Всі пільги та соціальні гарантії зберігаються, крім того, ми пропонуємо достойну зарплату. Також ми пропонуємо можливість отримати професію в навчальних закладах МВС», - підкреслив Ігор Клименко.

 

До речі, навчання бійців бригад триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім - в складі підрозділу. І лише коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.

 

Керманич відомства також акцентував: «Звичайно, кожен буде мати змогу утилізувати ворога. Вони будуть серед однодумців. Там будуть якісні командири, які мають бойовий досвід та бережуть особовий склад».

 

 

Як повідомляла УМ, нещодавно військове керівництво країни отримало завдання на Ставці Верховного Головнокомандувача - створити резерви, щоб захисники мали змогу відновлювати сили після бойових дій

 

Водночас, військовослужбовці, які несуть службу в тилу, за межами бойових дій сходу, півдня чи півночі країни, вже не отримують додаткову місячну виплату у 30 тисяч гривень.