Київ має збалансувати обтяжену символікою оборону міста з підготовкою до контрнаступу.
Як інформує УМ, про це пише всесвітньовідоме американське видання The Washington Post.
Бахмут став символом для обох країн у цій війні. Росії не шкода ні людей, ні снарядів для того, щоб згодувати своєму населенню бодай якусь «перемогу».
Для України ж Бахмут в останні тижні став синонімом українського опору, навіть в офіційних повідомленнях його титрують як «фортеця». Однак, можливо, із суто військової точки зору краще було б відійти з міста?
Цю версію розглядають у матеріалі The Washington Post.
Протягом тривалого часу Бахмут був зручною локацією для того, щоб відстрілювати російську живу силу при відносно невеликих своїх власних втратах. Однак тиск росіян із часом не зменшувався.
«Ми могли вбити в їхньому загоні пʼятьох людей із десяти ― і за дві години вони відновлювали свою кількість», ― цитує видання одного з українських бійців. Цей безліміт у живій силі давав можливість «вагнерівцям» атакувати одну позицію ЗСУ по 6―7 разів на добу. Зараз, із наступом росіян в районі Соледару ситуація може ще більше ускладнитись, а втрати українців — зрости.
Це особливо недоречно, зважаючи на підготовку України до чергового контрнаступу. Щоб ця операція була успішною, потрібно акумулювати значну частину навченого персоналу та якісної техніки і снарядів.
Техніка українцям зараз надходить — зокрема, нарешті союзники погодилися відправити Україні танки. Більше про важку броньовану техніку, напевно, говоритимуть на зустрічі міністрів оборони країн-союзників України у форматі «Рамштайн» 20 січня. Однак це не знімає пересторог щодо живої сили.
Якщо Україна зараз втратить чимало своїх бійців у районі Бахмуту, запланована наступальна операція може не дати бажаних результатів. Американські політики також стурбовані через це ― і всі опитані WP респонденти з їх числа запевняють: вирішувати Україні, однак Бахмут наразі не є стратегічно важливим містом, його приналежність до будь-якої сторони не вплине на хід війни. Бої за нього зараз є не так воєнним, як політичним питанням.
Як повідомляла УМ, Пекельний схід. Як захисники України тримають оборону Бахмута і Соледара.