Тарас Кремінь вітає заборону російської у стінах Києво-Могилянської академії
Мовний омбудсмен Тарас Кремінь підтримав заборону російської мови у Могилянці і вважає це рішення законним. >>
Мільйони українців поклали своє життя, аби Україна була вільною й незалежною державою.
День Гідності та Свободи щороку відзначається 21 листопада в Україні.
Про це нагадує «Україна молода».
Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.
Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
Генштаб ЗСУ привітав українців з Днем Гідності та Свободи.
"21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу", - ідеться в повідомленні Генштабу.
Гідність та свобода вписані в генетичний код українців, наголошує Прем'єр-міністр України Денисм Шмигаль.
«Століттями українська нація доводила, що ніхто не позбавить нас цих якостей. Цю істину підтвердили й доленосні для незалежної України революції та війна з російським загарбником. Агресор може спробувати лишити нас світла чи тепла, спробувати захопити наш дім, нашу землю, але йому не забрати в українців ані Гідність, ані Свободу», - йдеться у привітанні Прем'єр-міністра.
Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
У Києві 21 листопада відбудеться низка заходів з нагоди Дня Гідності і Свободи. Зокрема, програма передбачає покладання квітів та міжконфесійний молебень, панельну дискусію, на якій будуть присутні учасники трьох мирних революцій, а у галереї мистецтв "Лавра" буде презентована виставка "Війна за ідентичність. Сила опірності культури".
Як повідомляла УМ, «Жовта стрічка»: в Україні стартує флешмоб для підтримки людей на окупованих територіях.
Мовний омбудсмен Тарас Кремінь підтримав заборону російської мови у Могилянці і вважає це рішення законним. >>
Дмитро Павличко – людина неймовірного спектру талантів, обдарований щедро не тільки майстерністю слова, а й харизмою видатного державного діяча. >>
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нагадав МОК про звʼязки російських спортсменів з армією рф. Як відомо, 45 із 75 російських медалістів на Олімпійських іграх в Токіо 2020 року є членами центрального спортивного клубу російської армії. >>
Командувач ЗС Литви генерал-лейтенант Вальдемарас Рупшис заявив, що російська армія поспішає розпочати новий наступ, перш ніж Україна отримає від Заходу обіцяне озброєння. >>
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща готова надати Україні свої літаки F-16. Але це можливо лише в координації з НАТО. >>
У прокат в США вийде антивоєнна драма «Клондайк» українського режисера Марини Ер Горбач. >>