Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
путін дуже переживає за безпеку й вимагає гарантій. (Фото: автор колажу Нугзар Метревелі.)
Платформою для переговорів Володимира Путіна з президентом США Джо Байденом могло б стати бажання Штатів дослухатися до "стурбованості Росії" щодо гарантій безпеки заявив прессекретар президента росії дмитро пєсков.
Як інформує УМ, про це 30 жовтня повідомили російські пропагандистські видання "РИА Новости" і РБК у Телеграм з посиланням на заяву Пєскова в передачі "Москва. Кремль. Путін".
«Бажання Сполучених Штатів дослухатися до наших занепокоєнь, тобто фактично бажання Сполучених Штатів повернутися до стану на грудень-січень і поставити собі питання: те, що пропонують росіяни, можливо, не все нас влаштовує, але, можливо, варто сісти за стіл переговорів. Я маю на увазі проєкти документів, які були передані і в Брюссель, і у Вашингтон, - сказав, зокрема, пєсков.
27 жовтня на пленарній сесії міжнародного дискусійного клубу "Валдай" у Москві президент Росії Володимир Путін, який напав на Україну і порушив світовий порядок, заявив, що рано чи пізно Заходу доведеться починати "рівноправну розмову".
Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ росії 17 грудня 2021 року опублікувало проєкт договору про так звані "гарантії безпеки", які Володимир Путін вимагав від НАТО, і які Москва передала Вашингтону.
В одному з пунктів росія пропонувала країнам НАТО взяти на себе зобов'язання, що "виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав". Крім того, Росія пропонувала відмовитись "від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії".
Генсек НАТО Єнс Столтенберг на це відповів, що Альянс розглядає можливість діалогу з рф щодо цього питання, але будь-який діалог має включати занепокоєння Альянсу та позицію України.
У росії ж заявили, що хочуть обговорювати "гарантії безпеки" лише зі США.
24 лютого росія напала на Україну, виправдовуючи своє вторгнення загрозою РФ з боку України і НАТО.
Як повідомляла УМ, путінський покер з бомбою: рф лякала ядерним ударом Німеччину.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
Історія — жорна. Величезні, кам’яні. Час у них стирається і сиплеться вже іншим матеріалом. >>
Президент США Джо Байден виступив із прощальною зовнішньополітичною промовою, де підсумував свою роботу за чотири роки на президентській посаді, зокрема йшлося й про Україну. >>
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>