Європарламент після анексії закликав усі країни та міжнародні організації збільшити військову допомогу Україні та засудити фіктивні референдуми в Україні та спробу Росії захопити українські території силою.
Резолюцію з відповідним закликом ЄП схвалив у четвер, 6 жовтня.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба парламенту.
Документ схвалили 504 голосами проти 26, 36 депутатів утрималися.
Депутати Європарламенту заявляють, що результати фіктивних референдумів, проведених під дулом пістолета, з анексії Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей є недійсними, і закликають держави-члени ЄС вжити додаткові жорсткі санкції.
Крім того, депутати Європарламенту закликали держави-члени ЄС та інші країни, які підтримують Україну, значно збільшити свою військову допомогу, особливо в сферах, про які просив український уряд. Держави-члени, які вагаються, повинні надати свою справедливу частку необхідної військової допомоги, яка допоможе зупинити війну, додали депутати.
Нещодавні російські погрози застосувати ядерну зброю - безвідповідальні та небезпечні, попереджають депутати Європарламенту.
Вони закликають держави-члени та міжнародних партнерів підготувати швидку та рішучу відповідь, якщо Росія завдасть ядерного удару по Україні.
Будь-яка спроба Росії подати удари по окупованих територіях як напад на саму Росію є незаконною та безпідставною, заявили у Європарламенті.
Депутати також засудили військову мобілізацію в Росії та заходи щодо примусу мешканців тимчасово окупованих територій України до служби у збройних силах РФ.
Депутати Європарламенту закликали до створення спеціального міжнародного трибуналу у справі про агресію проти України, "де Путін та всі російські цивільні та військові чиновники та їхні довірені особи, відповідальні за організацію, розв'язання та ведення війни в Україні, будуть притягнуті до відповідальності".
Як відомо, глава Європарламенту Роберта Метсола вважає, що Європейський Союз маєпоставити Україні танки західного зразка.
Як повідомляла УМ, у Європейському Союзі підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо надання Україні 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги.