«Велика сімка» вимагає від росії повернути ЗАЕС під контроль України

15:23, 10.08.2022
«Велика сімка» вимагає від росії повернути ЗАЕС під контроль України

Рашисти, утримуючи під своїм контролем ЗАЕС, створюють ядерну небезпеку для усього світу

Країни  «Великої сімки» вимагають від росії негайно повернути Запорізьку атомну електростанцію Україні, оскільки перебуваючи під контролем росії, створюється небезпека для регіону та всього міжнародного співтовариства.
 
Як  інформує Україна молода, офіційна заява Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США була опублікована 8 серпня на сайті Міністерства закордонних справ Німеччини. 
 
Країни вкотре засудили війну РФ проти України та закликали Кремль терміново вивести війська та залишити законні території нашої країни.
 
Вони відзначили, що украінський персонал, який експлуатує Запорізьку АЕС, повинен мати можливість виконувати свої обов'язки без погроз і тиску. Контроль Росії над заводом є небезпекою для регіону.
 
«Ми, як і раніше, глибоко стурбовані серйозною загрозою, яку захоплення українських ядерних об'єктів та інші дії російських збройних сил становлять для безпеки цих об'єктів, значно підвищуючи ризик ядерної аварії або інциденту і наражаючи на небезпеку населення України, сусідні держави і міжнародне співтовариство. Це також підриває здатність МАГАТЕ контролюватиме мирну ядерну діяльність України з метою забезпечення безпеки»,– сказано в заяві.
 
Представники країн G7 заявили, що вітають та підтримують зусилля Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі щодо зміцнення ядерної та фізичної безпеки в Україні.
 
«На цьому фоні ми наголошуємо на важливості сприяння допуску місії експертів МАГАТЕ на Запорізьку атомну електростанцію для вирішення проблем ядерної безпеки, захисту та гарантій при дотриманні повного суверенітету України над її територією та інфраструктурою. Ми рішуче підтримуємо важливість семи стовпів ядерної безпеки та захисту, викладених Генеральним директором Гроссі»,—заявили міністри, закликавши всі країни світу підтримати зусилля МАГАТЕ.
 
У Головному управлінні розвідки України підтвердили інформацію про те, що бойовики російської приватної компанії Вагнера займаються мінуванням енергоатомних блоків ЗАЕС. Раніше цю інформацію озвучило Міноборони.
 
Президент України Володимир Зеленський заявив, що світ має запровадити нові санкції проти країни-агресора РФ. Такою має бути відповідь на ядерний шантаж, який влаштовували окупанти, замінувавши та обстрілюючи Запорізьку АЕС в Енергодарі.
 
Як повідомляла УМ, ворожі ракети вдарили по ЗАЕС, захоплену територію ворог замінував.