Масове вбивство у Оленівці: Офіс Генпрокурора почав досудове розслідування

17:29, 29.07.2022
Масове вбивство у Оленівці: Офіс Генпрокурора почав досудове розслідування

Наслідок обстрілу приміщень на Донеччин , де утримуються українські військовополонені. (Фото: Офіс Генерального прокурора)

За фактом обстрілу рф Оленівки Донецької області, унаслідок чого загинуло близько 40 та було поранено 130 осіб правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

 

Як інформує УМ, про це 29 липня у Телеграмі поінформувала пресслужба Офісу генпрокурора.

 

«Прокурорами Офісу Генерального прокурора розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України)», - поінформували у відомстві.

 

За даними слідства, 29 липня 2022 року держава-загарбник завдала удару по території виправної колонії №120 у тимчасово захопленому селищі Оленівка Волноваського району Донецької області. У ОГП уточнили, що внаслідок цього загинуло близько 40 осіб та 130 – отримали поранення.

 

Правоохоронці встановили, що у цій колонії загарбники організували місце несвободи, де протиправно утримують цивільних осіб та військовополонених Збройних сил України. Триває досудове розслідування.

 

Як повідомлялося, за даними Генерального штабу ЗСУ, росіяни зумисно обстріляли колонію у Оленівці, де були українські військовополонені.

 

У селищі Оленівка під Маріуполем розташовані дві фільтраційні тюрми загарбників. Тут утримують колишніх правоохоронців, проукраїнських активістів, "неблагонадійних" до винесення вироку або проходження фільтрації, волонтерів, які евакуювали маріупольців.

 

Також була інформація, що сюди привезли з Маріуполя полонених українських військових.

 

Як повідомляла УМ, Кулеба закликає визнати рф державою-терористом після обстрілу колонії в Оленівці.