ЄС має юридично визнати заслуги українського народу на шляху до євроінтеграції – Стефанчук

00:42, 04.06.2022
ЄС має юридично визнати заслуги українського народу на шляху до євроінтеграції – Стефанчук

Руслан Стефанчук та Франк-Вальтер Штайнмаєр під час зустрічі в Берліні. (facebook.com/verkhovna.rada.ukraine)

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголошує, що Українська держава не просить якогось привілейованого статусу для України, а хоче юридичного визнання щодо заслуг українського народу на шляху до євроінтеграції.

 

Як інформує Україна молода, про це пан Стефанчук сказав президенту Німеччини Франку-Вальтеру Штайнмаєру під час зустрічі в Берліні.

 

Спікер Ради також закликав президента ФРН підтримати європейські прагнення України, передає ВР.

 

«Пане президенте, усі зміни в цьому світі роблять мрійники та фанати. Тому я хочу запитати у вас: назвіть мені ще одну країну кандидата до ЄС, підтримка до членства якої в цій країні сягає 91?%? І цих 91?% не тому, що в нас війна, а тому що ми кладемо свої життя за цінності та принципи ЄС», — наголосив Стефанчук.

 

При цьому голова ВР зазначив: «Ми чітко розуміємо, що статус кандидата — це не статус члена. Ми готові після отримання цього статусу наполегливо працювати, фанатично працювати над удосконаленням нашої країни, над приведенням її до відповідності Копенгагенських критеріям. Зробити все для того, щоб Україна не була бідним родичем, а була повноцінним членом ЄС».

 

Президент Німеччини у свою чергу наголосив, що для нього і уряду очевидно, що Україна знаходиться в особливій ситуації. І закликав спікера Ради «не бути песимістом».

 

«Точиться війна. І це означає, що ми повинні знайти для України особливе рішення. Тому що ситуація абсолютно особлива. І це формулювання повинна внести Європейська комісія», — сказав пан Штайнмаєр.

 

 

Зауважимо, що перед тим пан Стефанчук у Берліні також зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом та закликав його збільшити військову підтримку Києва.

 

«Звичайно, нам насамперед потрібна сучасна зброя. Ми також можемо битися старою зброєю зі старих запасів, але нова зброя більш ефективна. Тому ми очікуємо і бронетранспортери Marder, і танки Leopard», - заявив голова парламенту.

 

І додав, що щодня в Україні гинуть близько 100 людей і ще сотні зазнають поранень.

 

Він також запросив Шольца відвідати Україну та виступити в українському парламенті.

 

Як повідомляла "УМ",  днями канцлер Олаф Шольц заявив, що Німеччина поставить Україні сучасні системи протиповітряної оборони IRIS-T.