Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Вилученню підлягатимуть книжки, де звеличують збройні сили росії. (Фото з відкритих джерел)
Методику вилучення російських книжок з українських бібліотек розробило Міністерство культури та інформаційної політики.
Як інформує Україна молода, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За словами міністра, вилученню підлягатимуть книжки, де звеличують збройні сили росії; авторів, які вже занесені у чорний список або перебувають під санкціями; з пропагандою насильства чи ідей стосовно знищення української нації. Ці рекомендації бібліотеки вже отримали.
«Є ще й інший план. Ідеться не просто про вилучення книжок, а про те, що ці книжки можуть піти на макулатуру і, відповідно, оскільки з папером виникають труднощі, на них можуть наші видавці друкувати українські книжки», — зауважив Ткаченко.
Крім того, він анонсував початок круглих столів із мистецтвознавцями й культурологами для обговорення питання, яким чином потрібно здійснювати «дерусифікацію» пам’яток культури.
«Ми закликаємо всі місцеві адміністрації, які ухвалюють такі рішення, діяти згідно із законом. Має бути відповідна рекомендація місцевого центру культурної спадщини, рішення місцевої громади, і ми пропонуємо не просто руйнувати їх, а переміщувати», — наголосив міністр.
Нагадаємо, що в Україні створили Раду з розвитку бібліотечної сфери, яка врегульовуватиме питання функціонування українських бібліотек під час війни.
Міністерство освіти та науки України перегляне список творів російських письменників, які зараз вивчаються у межах шкільного курсу «Зарубіжна література» через збройну агресію росії проти України.
Як повідомляла УМ, Національний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині, знищений російськими окупантами – свідомий злочин російських загарбників, заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>