Україна вперше отримала скраплений природний газ із США
Вперше Україна отримала скраплений природний газ зі США - постачання відбувалось через Грецію. >>
Гринпісівці долучилися до блокування російських енегоносіїв. (Фото: DPA)
Активісти Greenpeace (Міжнародної неурядової природоохоронної організації) в понеділок, 25 квітня, заблокували танкер, який мав доставити російську нафту до Норвегії, прив'язавши себе до судна на знак протесту проти розв'язаної росією війни в Україні.
Як інформує УМ, про це 25 квітня повідомило агенство Reuters.
За даними Marine Traffic, танкер «Усть-Луга» стоїть біля нафтового терміналу Exxon Mobil у Слагені, приблизно за 70 км на південь від Осло.
Активісти, які прибули на невеликому човні, прикували себе до якірного ланцюга танкера, намагаючись запобігти розвантаженню 95 тисяч тонн нафти.
«Нафта лежить в основі не тільки кліматичної кризи, а й воєн і конфліктів. Я шокований тим, що Норвегія діє як вільний порт для російської нафти, яка, як ми знаємо, фінансує війну путіна», - заявив глава Greenpeace у Норвегії Фроде Плейм.
Група закликала уряд Норвегії заборонити імпорт російського викопного палива і заявила, що норвезький підрозділ Exxon Mobil Esso має розірвати будь-які контракти на такий імпорт з росії після її вторгнення в Україну.
Esso Norway погодилася купити нафту до початку війни і не планує подальших закупівель у росії, повідомив норвезькій щоденній газеті Dagbladet представник компанії.
Додамо, що наприкінці березня активісти Greenpeace заблокували два нафтові танкери біля узбережжя Данії для перевезення 100 тисяч тонн російської нафти, що стало спробою зупинити фінансування російського вторгнення в Україну.
У середині квітня активісти Greenpeace та Elokapina заблокували доступ до фінського порту Ханко залізничним потягам із російським вугіллям.
24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет.
Як повідомляла УМ, держави-члени Європейського Союзу не мають згоди щодо повного ембарго або підвищення мит на імпорт російської нафти та газу.
Вперше Україна отримала скраплений природний газ зі США - постачання відбувалось через Грецію. >>
Приймально-передавальні пристрої були на танкері Eagle S, який Фінляндія затримала за підозрою у звʼязках з російським тіньовим флотом та причетності до пошкодження підводних морських кабелів. Вони перетворили судно на шпигунський корабель для рф. >>
Повітряні Сили ЗС України разом з іншими складовими Сил оборони 26 грудня завдали удару по захищеному об’єкту збройних сил рф у Орловській області. >>
Безжально розкритикував українську владу за відмову продовжувати транзит російського газу після 2024 року словацький премʼєр-міністр Роберт Фіцота та пообіцяв розглянути заходи у відповідь. >>
Контррозвідка Служби безпеки запобігла масштабним диверсіям на об’єктах Укрзалізниці. За результатами спецоперації викрито і нейтралізовано агентурну мережу гру рф, яка мала «замовлення» на серію підривів залізничних колій, через які озброєння і техніка для ЗСУ постачаються на фронт. >>
Правитель росії володимир путін відкинув пропозицію, яку розробляє команда новообраного президента США Дональда Трампа, щодо можливого мирного плану. >>