«Бавовна» в Казані: гепнуло на пороховому заводі
На Казанському пороховому заводі в рф стався вибух, виникла пожежа – причиною називають "техногенний характер". >>
СБУ викрила агентурну групу ГРУ рф, яка хотіла масово пустити під укіс потяги. (Фото: сайт СБУ)
Контррозвідка Служби безпеки запобігла масштабним диверсіям на об’єктах Укрзалізниці. За результатами спецоперації викрито і нейтралізовано агентурну мережу гру рф, яка мала «замовлення» на серію підривів залізничних колій, через які озброєння і техніка для ЗСУ постачаються на фронт.
Як інформує УМ, про це 27 грудня повідомили на сайті СБУ.
Завдяки роботі на випередження вдалося затримати ворожого агента, який готувався пустити з рейок перший поїзд.
«Для вчинення диверсії фігурант готував саморобний гальмівний «башмак», який мав спричинити сходження ешелону з боєприпасами ЗСУ із колії.
Щоб зафіксувати цей злочин на відео, агент розмістив навколо залізничного полотна декілька камер, які були замасковані під виглядом пташиних гнізд і мали фіксувати диверсію в режимі реального часу.
За матеріалами справи, завербованим фігурантом виявився мешканець Рівного, що працював на 316-й розвідцентр головного управління генштабу збройних сил росії (більш відомого як гру), що дислокується в Криму», - сказано, зокрема, в повідомлені СБУ.

Агент діяв у складі мережі, до якої входило ще двоє зрадників, що наразі переховуються на тимчасово окупованому півострові. Організатором мережі був 43-річний Роман Якимчук, а «зв’язковим», який підшукував і ставив завдання агенту, колишній співробітник правоохоронних органів України Олександр Ігнатьєв, якого у 2014 році звільнили за корупцію та пияцтво.
Для роботи із агентом у Києві Якимчук та Ігнатьєв дали запит до гру рф на 100 тис. доларів США. При цьому безпосередньо агенту у столиці України вони пообіцяли лише 40% від цієї суми.
.jpeg)
Решту коштів Якимчук та Ігнатьєв планували розподілити між собою, приховавши цей факт від керівництва воєнної розвідки рф.
Контррозвідка СБУ завчасно викрила плани агресора, затримала ворожого агента та задокументувала його кураторів.
«Слідчі Служби безпеки повідомили всім трьом фігурантам про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 113 (готування та підбурювання до вчинення диверсії в умовах воєнного стану);
ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Якимчуку та Ігнатьєву оголошено про підозру заочно. Затриманий агент перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна», - додали в СБУ.
Як повідомляла УМ, агенти російських спецслужб підірвали вибухівку біля ТЦК на Житомирщині.
На Казанському пороховому заводі в рф стався вибух, виникла пожежа – причиною називають "техногенний характер". >>
16-річний юнак, учень Малобудищанської школи Полтавського району, вирішив заробити грошей на виготовленні саморобної вибухівки й ледь не загинув. >>
Правоохоронці проводять обшуки в мережі магазинів U420, яка під виглядом сувенірів (зокрема сувенірних цигарок і напоїв) продавала «продукцію з небезпечними хімічними сполуками». >>
Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генерального прокурора звернулась до господарського суду Київської області з позовом про повернення державі трьох земельних ділянок загальною площею понад 190 гектарів. >>
На Харківщині.росіяни розстріляли чотирьох українських військовополонених. >>
Збройні Сили України у ніч на 11 квітня уразили нафтобазу, нафтоперекачувальну станцію, три склади боєприпасів та живу силу росіян на тимчасово окупованих територіях України та на території держави-агресора. >>