Росія погрожує Чехії через постачання зброї в Україну

11:03, 17.04.2022
Росія погрожує Чехії через постачання зброї в Україну

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський назвав надіслану ноту росії нісенітницею (Фото з відкритих джерел)

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, про отримання ноти протесту від Росії, в якій країна-агресорка попередила, що Прага не може постачати колишнє радянське озброєння до третіх країн без згоди Москви.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє видання на Ceske Noviny.
 
Міністр заявив, що чеське міністерство ніяк не відреагує на заяви росіі,  і сказав, що «це нісенітниця, і щодо цих коштів засобів немає пункту, який забороняє реекспорт».
 
« У МЗС надійшла нота про те, що нам нібито не дозволено постачати зброю радянського виробництва до третіх країн без дозволу Росії. Росія вимагає брехати, щоб припинити нашу підтримку України»,- заявив Ліпавський.
 
За словами міністра оборони Яни Чернохової, заява Росії є черговою зухвалою спробою відмовити країни Заходу від допомоги Україні.
 
«Росія намагається відбити бажання у західних країн допомагати Україні загрозами, шантажем та поширенням дезінформації. У цьому випадку Москва стверджує, що без згоди Росії Чехія не має експортувати колишні радянські технології»,- сказала вона.
 
Чеська сторона надає Україні зброю та іншу військову техніку. Станом на 6 квітня загальна вартість матеріалів, подарованих Україні, становить 1,1 мільярда крон. Проте з міркувань безпеки Міноборони якийсь час не заявляло, яку військову техніку воно спрямовує.
 
За даними ЗМІ, Чехія також відправила в Україну самохідні гаубиці «Дана» та реактивні системи залпового вогню РМ-70 "Град" виробництва Чехословаччини.
 
Як повідомляла УМ, офіційну дипломатичну  ноту із попередженням про те, що постачання Україні систем озброєння «підливають олії» у конфлікт і можуть призвести до «непередбачуваних наслідків», Росія направила Сполученим Штатам. 
 
У свою чергу речник Держдепартаменту США Нед Прайс відповів на погрози Москви, що США продовжать підтримувати Україну і надавати необхідну зброю, незважаючи на залякування росії.