Зеленський попередив світ про ядерну загрозу від росії

23:01, 15.04.2022
Зеленський попередив світ про ядерну загрозу від росії

Зеленський попереджає світ про російську ядерну загрозу. (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що лідери країн світу повинні бути готові до застосування росією зброї масового ураження, зокрема тактичної ядерної зброї.

 

Як інформує Україна молода, про це глава держави заявив у інтерв’ю для американського телеканалу CNN.

 

"Не тільки я, але всі країни повинні непокоїтися. Це може бути не об’єктивна інформація, але це й може бути правдою. Тому що, коли вони почали говорити, що в нас десь хімічна зброя… Слід очікувати, що вони це зроблять – вони можуть це зробити (в оригіналі They should do it. They could do it – Ред.)

 

Тобто, вони можуть. Для них життя українців – ніщо. Ми вважаємо, що не треба боятися, не треба бути наляканими, але будьте готові. Це питання не до України, не тільки для України, а для цілого світу – я так вважаю", - сказав Зеленський про ядерні погрози рф.

 

Напередодні, 14 квітня, директор ЦРУ США Білл Бернз застеріг від легковажного ставлення до ядерних погроз Кремля. Того дня заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв пригрозив розмістити ядерну зброю біля країн Балтії та Фінляндії,через те, що Швеція та Фінляндія хочуть приєднатися до НАТО.

 

Міністерство оборони України не має даних, що росіяни планують застосувати тактичну ядерну зброю проти України.

 

Американська розвідка побоюється, що росія вдасться до ядерної зброї, якщо відчуватиме наближення своєї поразки в наземній війні та внаслідок економічного тиску Заходу. За даними ЗМІ, влада США розробляє сценарії реагування в разі застосування ядерної зброї.

 

Як повідомляла «УМ», раніше Зеленський казав, що росія блефує, погрожуючи світом ядерною зброєю. Однак він вважає, що Кремль застосує ядерну зброю тоді, коли буде відчувати свою безкарність і бачити слабкість Заходу, а не навпаки.