Кремль лякає зупинкою постачання газу по Північному потоку до Європи

14:20, 08.03.2022
Кремль лякає зупинкою постачання газу по Північному потоку до Європи

Москва знову погрожує припинити газопостачання через Північний потік

Москва вперше відкрито погрожує припинити постачання природного газу по газопроводу «Північний потік-1» через Балтійське море, який є важливим для газопостачання Німеччини.


Як інформує Україна молода, про це повідомляє ZDF.


Віцепрем’єр-міністр рф Олександр Новак заявив, що росія має повне право прийняти «дзеркально справедливе» рішення щодо зупинки сертифікації газогону «Північний потік-2» і ввести ембарго на прокачування газу по газопроводу «Північний потік-1». 


На цей час, за його словами, газопровід використовується максимально, тобто на 100 відсотків. «Але ми ще не прийняли такого рішення. Ніхто не виграє», - уточнив Новак.


Він також попередив, що «українські націоналісти» можуть атакувати систему газопроводу під час бойових дій.


Новак ще й обвинуватив європейських політиків у тому, що вони своїми заявами про відмову в майбутньому від російських енергоносіїв «перегрівають ціни» на них. Водночас він налякав європейців і американців нафтою по 300 доларів за барель і заявив, що росія знайде куди продавати свої нафту та газ.


Після початку путіним війни в Україні Німеччина зупинила процес сертифікації газопроводу «Північний потік-2».


Напередодні президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз має позбавитися залежності від російських енергоносіїв, особливо в контексті чергового піку цін на газ, спровокованого війною путіна проти України. Проте керівники деяких країн ЄС заявили, що наразі рано повністю відмовлятися від російських енергоносіїв.


24 лютого президент російської федерації володимир путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська одночасно перетнули українські кордони з півночі, сходу та з Криму. Вони руйнують міста, вбивають мирне населення, обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають в житлові будинки українців. 


В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Збройні сили України за підтримки всього народу мужньо протистоять агресії.


Як повідомляла УМ, Президент України Володимир Зеленський переконаний, що у провідних столицях світу людяність повинна перемогти страх та вигоди, і тоді українське небо буде безпечне, а міста – розблоковані.

У питанні закриття неба глава держави звертається до народів світу, якщо лідери світу не чують Україну.