У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
За 100 років у радянській / російській пропаганді практично нічого не змінилося. (facebook.com/mod.mil.rus)
Офіційна Москва любить хизуватися перед громадянами РФ, що їхня армія ніколи не вела загарбницьких війн, а лише захищалася, визволяла, виконувала інтернаціональний обов’язок тощо.
А ще російська пропаганда виправдовує свою агресію міфічним примусом до миру (як це було з Грузією у 2008 році), або спецоперацією по захисту ОРДЛО (як це відбувається нині, у 2022 році з Україною).
Як повідомляє Україна молода, про агресивну, фактично вроджену загарбницьку сутність Кремля нагадує Український інститут національної пам'яті.
«Подивіться – за 100 років у радянській / російській пропаганді практично нічого не змінилося.
Громадянською війною радянська пропаганда називала національно-визвольну боротьбу українців у 1917–1921 роках, а її наступники спробували видати за громадянську російсько-українську війну на Донбасі, тільки не вдалося», - нагадують історики.
І додають: «Визвольний похід», «інтернаціональна допомога», операції з «примусу до миру» чи «захисту», «боротьба з тероризмом» – основний набір слів, якими Росія жонглює з 1939-го, щоб виправдати свої загарбницькі наміри».
Сьогодні, коли світ згуртований і розуміє, що насправді відбувається в Україні, ми маємо шанс покінчити з цим раз і назавжди. Щоб жодна така «операція» чи «допомога» більше не руйнували життя в жодному куточку планети.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Такі різні два народи – українці і московити.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>