Дмитро Лубінець обраний новим омбудсменом у Раді
На посаду уповноваженого з прав людини Верховна Рада України призначила Дмитра Лубінця. >>
Незабаром е-квиток повністю витіснить паперового "брата". (facebook.com/Kyivpastrans)
Законопроєкт, що прирівнює електронний квиток у міському електричному та автомобільному транспорті до паперового, Верховна Рада України взяла за основу.
Як інформує УМ, про це стало відомо з засідання ВРУ 26 січня.
За цей законопроєкт (№5705) проголосувало 270 народних депутатів.
Як розповів заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм, законопроєкт має "допомогти відійти від тієї форми квитків і електронних квитків, яка зараз є застаріла, і переходити до належного функціонування автоматизованої системи оплати вартості проїзду і в міському, і в пасажирському транспорті".
Найєм додав, що документ фактично вводить у дію і дозволяє вже впровадити електронний квиток.
Згідно законопроєкту, затвердження форми, обов’язкових реквізитів та відомостей, які має містити проїзний та електронний проїзний документ є відповідальністю Міністерства інфраструктури.
Законопроєкт розроблявся урядом і був підтриманий Кабінетом міністрів ще у червні 2021 року.
Зазначається, що до законопроєкту були зауваження у частині пільгових перевезень та компенсацій. Проте, як пояснив заступник міністра інфраструктури, ці функції будуть віднесені до повноважень місцевих адміністрацій.
Також було зареєстровано альтернативний документ №5705-1, основна відмінність якого полягала у передачі частини повноважень з Мінінфраструктури до місцевої влади. Проте цей документ відхилили.
Нагадаємо, що Кабмін пропонує прирівняти до паперового електронний квиток на автомобільному та міському електричному транспорті - члени уряду схвалили відповідний законопроєкт.
Прем’єр Денис Шмигаль зауважив, що цей законопроєкт дозволить використовувати е-квиток у громадському транспорті в кожному місті.
Як повідомляла УМ, ВРУ розпочала свою роботу 25 січня після затяжних різдв"яно-новорічних канікул: Руслан Стефанчук - Голова Верховної Ради - відкрив пленарне засідання парламенту України.
На посаду уповноваженого з прав людини Верховна Рада України призначила Дмитра Лубінця. >>
Угорський лоукостер Wizz Air, який допомагає українським біженцям дістатися Великобританії, дарує 4 500 безкоштовних квитків до цієї країни. Авіакомпанія продовжила термін благодійної ініціативи до 30 червня. >>
Верховна Рада України заборонила російську музику в українських медіа та у громадському просторі. >>
Президент Володимир Зеленський звільнив від призову за мобілізацією учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти . Викладачів ПТУ також мають право не йти у військо, однак є умова: якщо вони працюють не менше, ніж на 0,75 ставки. >>
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголошує, що Українська держава не просить якогось привілейованого статусу для України, а хоче юридичного визнання щодо заслуг українського народу на шляху до євроінтеграції. >>
Можливість створення міжнародної місії для розблокування українського морського експорту Україна обговорює разом з партнерами. Але, як перший крок вимагає від Росії відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад. >>