Рада підтримала запуск е-квитків у громадському транспорті

13:39, 26.01.2022
Рада підтримала запуск е-квитків у громадському транспорті

Незабаром е-квиток повністю витіснить паперового "брата". (facebook.com/Kyivpastrans)

Законопроєкт, що прирівнює електронний квиток у міському електричному та автомобільному транспорті до паперового, Верховна Рада України взяла за основу.

 

Як інформує УМ, про це стало відомо з засідання ВРУ 26 січня.

 

За цей законопроєкт (№5705)  проголосувало 270 народних депутатів.

 

Як розповів заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм, законопроєкт має "допомогти відійти від тієї форми квитків і електронних квитків, яка зараз є застаріла, і переходити до належного функціонування автоматизованої системи оплати вартості проїзду і в міському, і в пасажирському транспорті".

 

Найєм додав, що документ фактично вводить у дію і дозволяє вже впровадити електронний квиток.

 

Згідно законопроєкту, затвердження форми, обов’язкових реквізитів та відомостей, які має містити проїзний та електронний проїзний документ є відповідальністю Міністерства інфраструктури.

 

Законопроєкт розроблявся урядом і був підтриманий Кабінетом міністрів ще у червні 2021 року.

 

Зазначається, що до законопроєкту були зауваження у частині пільгових перевезень та компенсацій. Проте, як пояснив заступник міністра інфраструктури, ці функції будуть віднесені до повноважень місцевих адміністрацій.

 

Також було зареєстровано альтернативний документ №5705-1, основна відмінність якого полягала у передачі частини повноважень з Мінінфраструктури до місцевої влади. Проте цей документ відхилили.

 

Нагадаємо, що Кабмін пропонує прирівняти до паперового електронний квиток на автомобільному та міському електричному транспорті - члени уряду схвалили відповідний законопроєкт.

 

Прем’єр Денис Шмигаль зауважив, що цей законопроєкт дозволить використовувати е-квиток у громадському транспорті в кожному місті.

 

Як повідомляла УМ, ВРУ розпочала свою роботу 25 січня після затяжних різдв"яно-новорічних канікул: Руслан Стефанчук - Голова Верховної Ради - відкрив пленарне засідання парламенту України.