Депутати Верховної Ради України повернулися з канікул

11:11, 25.01.2022
Депутати Верховної Ради України повернулися з канікул

Депутати ВРУ нарешті знову взялися за роботу.

ВРУ розпочала свою роботу 25 січня після затяжних різдв"яно-новорічних канікул: Руслан Стефанчук - Голова Верховної Ради - відкрив пленарне засідання парламенту України.

 

Як інформує УМ, в залі зареєструвалися 181 народний депутат.

 

"Пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим", – сказав Стефанчук.

 

Так, народні депутати на першому засіданні після канікул планують розглянути проєкт постанови "Про звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського парламенту, урядів та парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій стосовно неприйнятності військового шантажу відносно України з боку Російської Федерації, який вона здійснює з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України" (№6543).

 

Парламентарії також мають намір розблокувати підписання Головою ВР та Президентом законів "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління" (№ 5572) та "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку" (№6055), відхиливши проєкти постанов про їх скасування. Нардепи також планують утворити парламентську Тимчасову спеціальну комісію з питань перевірки можливих фактів порушення Уповноваженим Верховної Ради з прав людини присяги (проєкт постанови №6322).

 

Окрім цього, порядком денним до розгляду в повторному першому читанні пропонуються законопроєкт "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення" (№2683).

 

У другому читанні планується розгляд проєктів "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень" (№6084), "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо особливої процедури розгляду законопроєктів у другому читанні" (№3415), "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення" (№5490).

 

Як повідомляла УМ, внесений раніше до Верховної Ради законопроєкт про перехідний період на Донбасі Кабінет міністрів України відкликав, щоб доопрацювати його й внести рекомендації Венеціанської комісії, а не тому, що це була вимога Москви.