ЄС вилучить Україну з «зеленого списку»

11:51, 05.11.2021
ЄС вилучить Україну з «зеленого списку»

Як вплинуть рекомендації Ради ЄС на країни ЄС щодо України - покаже найближчий час. (Фото: турфірма)

На засіданні у п’ятницю 5 листопада посли ЄС погодили виключення України із «зеленого списку» для подорожей наступного тижня у зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації.

 

Як інформує УМ, про це з посиланням на свої джерела повідомив кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Джозвяк.

 

«Посли ЄС сьогодні вранці вирішили виключити Україну із рекомендованого списку країн, звідки подорожі вважаються безпечними», - повідомив журналіст у Twitter.

 

Очікується, що остаточно рішення буде оформлено на початку наступного тижня.

 

Рішення про виключення України зі списку автоматично не означатиме зміни правил перетину кордону.

 

Проте країни ЄС як правило дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують обмеження на в’їзд для жителів країн, яких немає у списку, та на туристичні мандрівки для них.

 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба раніше обіцяв застосувати "всю дипломатичну майстерність", щоб українці могли їздити до ЄС і після виключення України з "зеленого списку" для подорожей.

 

В МЗС також публікували детальні роз'яснення, чого очікувати після виключення України із "зеленого списку".

 

Про те, як зміняться правила безвізового авіасполучення України та ЄС у разі переходу України у "червону" зону, дивіться у новому відео від Європейської правди.

 

Як повідомляла УМ, країни Євросоюзу погодили список із 14 країн, які вважаються "безпечними" і громадяни яких зможуть перетинати кордони блоку з 1 липня 2020 року.