Вакцина Moderna ефективно захищає від штаму Delta – МОЗ

12:55, 30.07.2021
Вакцина Moderna ефективно захищає від штаму Delta – МОЗ

Вже понад 255 тисяч українців отримали щеплення вакциною Moderna.

Американська вакцина Moderna на 96% запобігає госпіталізації та смерті від штаму “Дельта” після однієї дози.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

 

"Під час клінічних випробувань ефективність вакцини була 94.1%. За попередніми даними канадського дослідження, яке тривало з грудня 2020 по травень 2021 року, вакцина Moderna показала ефективність 96% у запобіганні госпіталізації та смерті від штаму “Дельта” після однієї дози", - йдеться у повідомленні МОЗ.

 

За даними відомства, вже 255 290 українців отримали щеплення вакциною Moderna. Наразі нею щеплюють організовані колективи та професійні групи, вона доступна в центрах масової вакцинації.

 

 

Станом на 27 липня 2021 року у світі зробили 138 млн щеплень цією вакциною.

 

У МОЗ України нагадали, що Україна отримала 2 млн доз вакцини проти COVID-19 Moderna від уряду США в межах глобальної ініціативи COVAX.

 

Moderna – це мРНК-вакцина, яка діє за тим самим принципом, що й вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вона також містить молекули мРНК, яка є своєрідною інструкцією до створення шипоподібного білка коронавірусу.

 

Потрапляючи в клітини людини, вона вчить їх робити копії цього білка. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

 

Вакцина Moderna схвалена до екстреного застосування Всесвітньою організацією з охорони здоров’я, Європейським агентством з лікарських засобів, Федеральною агенцією з контролю та профілактики захворювань США, також використовується в Канаді, Ізраїлі, Японії та інших країнах.

 

Зауважимо, що від початку вакцинальної кампанії щеплено 3 350 502 українців, з них отримали одну дозу – 3 350 500 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 874 958 осіб (із них дві особи отримали одну дозу за кордоном).

 

Загалом проведено 5 225 458 щеплень. За минулу добу, 28 липня, вакцинували від коронавірусу 143 534 людини.

 

Як повідомляла «УМ», у США адміністрація президента Байдена пропонує виплачувати по $100 кожному американцю за вакцинацію.