Військові пенсіонери штурмують другий під‘їзд Ради

12:04, 14.07.2021
Військові пенсіонери штурмують другий під‘їзд Ради

Заворушення біля ВРУ, які спричинили військові пенсіонери

Учасники акції під парламентом, які вимагають перерахунку пенсій військовим і пенсіонерам МВС, штурмують другий під‘їзд Верховної Ради.

 

Як інформує УМ, про це 14 липня повідомили журналісти під ВРУ.

 

Близько п’ятисот учасників мітингу скандують «Ганьба» і намагаються прорватися до другого під’їзду парламенту. Їм перешкоджає колона представників правоохоронних органів. Між мітингувальники та правоохоронцями час від часу відбуваються сутички, ініціаторами яких виступають учасники акції.

 

Із будівлі Верховної Ради нікого не випускають і не впускають.

 

Зауважимо, що вранці 14 липня біля будівлі парламенту почалася всеукраїнська масова акція протесту ветеранів - пенсіонерів усіх силових структур, які вимагають невідкладного перерахунку пенсій.

 

Учасники акції прорвали огорожу, намагаючись прорватися до Верховної Ради. Між правоохоронцями та мітингувальниками сталася штовханина.

 

Нагадаємо, що 10 липня Президент України Володимир Зеленський доручив уряду вжити заходів для відновлення справедливості у виплаті пенсій військовим пенсіонерам. Міністерство соціальної політики розробило рішення про підвищення виплат військовослужбовцям, що перебувають на пенсії. Відповідну постанову Кабінет Міністрів ухвалить на засіданні у середу.

 

Так, рішення покликане зменшити наявні диспропорції. Зокрема, передбачається, що з 1 липня 2021 року буде встановлена доплата в розмірі 2000 гривень для майже 400 тис. військових пенсіонерів, яким були призначені пенсії до 1 березня 2018 року. Мінімальна пенсійна виплата військовим буде встановлена на рівні 3 854 гривень. Також будуть підвищені й виплати для учасників бойових дій, які втратили працездатність. Понад 40 тис. осіб отримають підвищення майже у 700 гривень.