У Києві відкрилась виставка «Капелани»

10:42, 21.05.2021
У Києві відкрилась виставка «Капелани»

Під час відкриття виставки «Капелани»

У просторі музейного проєкту «Український Схід» презентовано нову виставку «Капелани», присвячену священнослужителям різних віросповідань і конфесій, які на Українському Сході, де триває війна й проливається кров, пліч-о-пліч із воїнами захищають територіальну цілісність і незалежність нашої Батьківщини та гідно виконують душпастирську місію.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє сайт Музею.

 

Із початком російської агресії на Сході України понад 700 священнослужителів та церковних активістів різних конфесій здійснюють духовну місію в умовах бойових дій. Героями нової експозиції стали Духівники, які оберігали й оберігають життя та віру Захисників України. Вони – різних конфесій та національностей, проте на початку воєнних дій покинули своє цивільне життя і занурилися в роботу на передовій як волонтери.

 

Розпочали церемонію відкриття з «Молитви військового капелана», зачитаної автором отцем Андрієм Зелінським.

 

Генеральний директор Музею Іван Ковальчук зазначив, що місія виставки – показати капелана як воїна, друга, порадника, який готовий віддати життя за Батьківщину і побратимів.

 

Під час відкриття архиєпископ Вишгородський Православної Церкви України Агапіт та герої виставки Дмитро Поворотний, Андрій Зелінський, Сергій Дмитрієв, Костянтин Холодов, Саїд Ісмагілов, Андрій Полухін, Всеволод Стеблюк поділилися своєю візією місії військового капелана, розповіли про непростий початок діяльності капеланів у 2014–2015 рр. та особистий досвід перебування в зоні АТО/ООС. Усі вони про свою місію говорять однаково: капелан – духовний порадник та вірний побратим, наставник та помічник.

 

Під час розмови торкалися таких непростих тем, як міжконфесійне та міжнаціональне мирне співжиття, бо капелани усіх конфесій слідують за своїми вірянами; пошук та гідне поховання загиблих, оскільки часто люди на війні втрачають шанобливе ставлення до померлих ворогів; робота із важкопораненими бійцями в госпіталях та родичами загиблих, адже найважче – зуміти вселити надію та сили жити далі тим, хто на межі зневіри після втрати здоров’я чи близьких.

 

Звучали слова вдячності й команді Музею за активну роботу з музеєфікації сучасних трагічних подій на Сході України та інтерес до теми релігійного життя на передовій.

 

Експозиція виставки, а це особисті предмети військових капеланів, передані героями до колекції Музею, документальні світлини та образні артінсталяції «Силуети Долі» та «Янголи», аудіовізуальні сюжети «Світло» й «Псалом 90», створює колективний образ військового Душпастиря – Цілителя Душ і Хранителя Духовної Міці Українського Воїнства.

 

Організатори сподіваються, що виставка «Капелани» стане комунікативним майданчиком для актуалізації духовного єднання Воїнів Правди Святої та Воїнів Миру, які спільно відстоюють Державність України.