Дмитро Фірташ з дружиною «заробили» від Британії санкції за корупцію
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Послаблення існуючих обмежень на в'їзд в ЄС із нетерпінням чекають любителі подорожувати
Єврокомісія запропонувала державам-членам ЄС послабити існуючі обмеження на в'їзд в ЄС для поїздок несуттєвого характеру: перш за все – це стосується туризму, беручи до уваги прогрес в кампаніях вакцинації і розвиток епідеміологічної ситуації у всьому світі.
Як інформує УМ, про це йдеться в оприлюдненому 3 травня повідомленні Єврокомісії.
«Комісія пропонує дозволити в'їзд в ЄС з несуттєвих причин не тільки для всіх осіб, що прибувають з країн з хорошою епідеміологічною ситуацією, але і для всіх людей, які отримали останню рекомендовану дозу вакцини, дозволеної в ЄС», - йдеться, зокрема, у повідомленні Європейської комісії.
Дозвіл може бути поширений також на вакцини, які завершили процес сертифікації ВООЗ для застосування в екстрених ситуаціях.
Держави-члени можуть дозволити в'їзд в ЄС тим людям, які отримали, принаймні, за 14 днів до прибуття, рекомендовану дозу вакцини, схвалену в ЄС.
Діти, виключені з процесу вакцинації, повинні мати можливість подорожувати зі своїми вакцинованими батьками, якщо у них буде негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не раніше ніж за 72 години до місця прибуття.
Крім того, Комісія пропонує підвищити, відповідно до розвитку епідеміологічної ситуації в ЄС, поріг, пов'язаний з кількістю нових випадків COVID-19, який використовується для визначення списку країн, з яких повинні бути дозволені всі поїздки. Пропозиція полягає у збільшенні порогового значення 14-денного сукупного показника повідомлень про випадки захворювання на COVID-19 з 25 до 100. Це залишається значно нижчим від поточного середнього показника в ЄС, який становить понад 420.
Ця зміна повинна дозволити Раді ЄС розширити список країн, з яких дозволені другорядні поїздки, незалежно від статусу вакцинації мандрівників.
Водночас Єврокомісія реагує на поширення нових варіантів коронавірусу. Вона пропонує новий механізм "аварійного гальма", який повинен бути скоординований на рівні ЄС і який обмежить ризик потрапляння таких варіантів в ЄС. Коли епідеміологічна ситуація в країні, яка не входить в ЄС, швидко погіршується і, зокрема, якщо виявляється варіант, що викликає занепокоєння, держава-член може терміново призупинити в'їзд громадян-не членів ЄС, які проживають в такій країні.
Тепер Рада ЄС повинна розглянути пропозицію Єврокомісії.
Важливо, що Єврокомісія може лише давати рекомендації в сфері перетину кордонів. Держави-члени визначають правила в’їзду самостійно.
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Між чотирма країнами в Балтійському морі пошкоджено кабелі зв'язку: один між Фінляндією та Німеччиною, а інший - між Швецією та Литвою. >>
Про 20 млн євро на підтримку освітньої реформи в Україні, а також 500 тисяч євро на реформи шкільного харчування, оголосив Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо. >>
Старі радянські танки європейці позичили в музеях для навчань українських військових тактики мінних пасток, яку використовують російські солдати на полі бою. >>
Міністерство оборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України уклали низку імплементаційних угод з Міністерством оборони Данії. >>
Згідно "мирного плану" Дональда Трампа британські та європейські війська можуть бути відправлені в Україну для розміщення на 800-мильній (1200-кілометровій) буферній зоні між російською та українською арміями. >>