Мешканці щонайменше 142 міст візьмуть участь в акціях на підтримку арештованого опозиціонера Олексія Навального, які заплановані в Росії у неділю. Ще десятки акцій солідарності пройдуть за кордоном.
Через різницю в часі першими вийшли на акції протесту мешканці Далекого Сходу і Сибіру.
Як інформує Україна молода, про це інформують окремі російські ЗМІ і штаб Навального у соцмережах у неділю.
Російська поліція, як і минулої неділі, активно затримує мирних мітингувальників: станом на 10.00 за київським часом було затримано близько 500 людей. Найбільше затриманих у Владивостоці.
Затримані у Владивостоці.
Людей також затримують в Новокузнецьку, Іркутську, Хабаровську, Петропавловську-Камчатському, Читі і Барнаулі, а також в Улан-Уде і Новосибірську, в Якутську, Кемерово і Находці, в Південно-Сахалінську, Пермі, Уфі тощо.
У Москві і Санкт-Петербурзі почали готуватися до акцій протесту напередодні: у центрі столиці влада спорудила металеві конструкції і огорожі. Так, Луб'янка і прилеглі вулиці повністю огородили перед акцією протесту.
Поліція Москви оголосила, що в центрі міста введуть безпрецедентні обмеження для руху пішоходів і транспорту. Влада закрила на вхід і вихід сім станцій метро, зміниламаршрутирухугромадськоготранспортуінавітьзаборонилапрохідпішоходів. Поілція вже почала затримувати людей поодинці.
У Петербурзі також стоять поліцейські кордони, автобуси для затриманих та автозаки. Станції метро "Невський проспект" та "Чернишевська" закрито. А поліція зранку проводить обшуки в активістів за кількома адресами.
У Челябінську на мітингу силовики проводять жорсткі затримання - висмикують людей з натовпу і б'ють кийками.
Як повідомляла "УМ", минулої неділі, 24 січня, в Росії відбулися масштабні акції протесту, а поліція затримала рекордну кількість учасників за останні 10 років - близько 3, 5 тисяч.
Зауважимо, що після повернення з Німеччини і арешту опозиціонера Олексія Навального в Росії, його «Фонд боротьби з корупцією» опублікував в мережі чергове
розслідування лідера про розкішний палац Путіна поблизу курорту Геленджик на Чорному морі. Розслідування стало каталізатором протестів у Росії.