Окупанти закрили мечеть у Донецьку

17:49, 18.11.2020

На окупованій території самопроголошеної "ДНР" окупаційна "влада" взяла під контроль усі релігійні організації, зокрема й мусульманські.

 

Окупанти закрили всі громади, що не підпорядковуються "МГБ ДНР", зокрема й мечеть у Донецьку, розповів муфтій Саїд Ісмагілов в інтерв’ю "Релігійній правді".

 

"На окупованих територіях "ДНР" взяла під контроль усі релігійні організації, зокрема й мусульманські. Окупанти закрили всі громади, що не підпорядковуються "МГБ ДНР", зокрема й мечеть у Донецьку (я там багато років був імамом) – два роки тому громаду звинуватили в екстремізмі й діяльності на українську розвідку", - повідомив Ісмагілов.

 

За його словами, мечеть опечатали, а імама (він був взагалі аполітичним, із 2014 року з боку "ДНР" до нього не було взагалі ніяких застережень) забрали на допит у "МГБ", взяли підписку про невиїзд. "Мечеть зараз зачинено, категорично заборонено її відкривати, заходити туди. Два роки стоїть абсолютно порожня, і така доля спіткала всі мусульманські релігійні організації, що не підпорядковуються так званому МГБ ДНР", - розповів він.

 

Ісмагілов стверджує, що на окупованій території створено їхню власну контрольовану структуру, поставлені керманич та імам, які повністю під контролем сепаратистських угрупувань. І лише вони мають право діяти для задоволення релігійних потреб мусульман на окупованій території. Всім іншим не можна.


Муфтій розповів, що люди змушені або виїжджати звідти, оскільки там жити взагалі неможливо, або відвідувати ті мечеті, які дозволені для відвідування, або вони взагалі нікуди не ходять і моляться самі вдома.

 

Як повідомляла УМ, вселенський патріархат заявив, що усі ієрархи УПЦ (МП) після створення ПЦУ мають статус таким, що просто живуть на території України, але вони не мають права служити на канонічній території Православної церкви України.