Коронавірус: Кличко закликає уряд надати Києву обіцяні ліжкомісця

13:59, 09.10.2020
Коронавірус: Кличко закликає уряд надати Києву обіцяні ліжкомісця

Віталій Кличко на власні очі переконався, що у лікарнях Києва не вистачає місць для хворих на коронавірус. (Фото сайту kiev.klichko.org)

Мер Києва Віталій Кличко закликає прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра охорони здоров’я Максима Степанова надати ліжковий фонд і медиків для лікування хворих на коронавірус у державних медичних установах столиці.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це Кличко заявив під час онлайн пресконференції у п’ятницю.

 

За його словами, місто зробило все можливе, аби медичну допомогу могли отримати всі хворі на коронавірус, влада діє на випередження, поступово збільшуючи кількість ліжок для прийому хворих, яким потрібна госпіталізація.

 

Наразі це понад 2,5 тисячі ліжок у 20 медзакладах столиці. Водночас заповненість цих ліжок – вже понад 70%".

 

Наразі збільшується кількість хворих, які потребують госпіталізації. Так, на сьогодні в стаціонарах столичних медзакладів лікуються 1675 хворих на коронавірус, з них 36 дітей. 338 пацієнтів - у важкому стані, 527 отримують кисневу підтримку, 46 - під апаратами ШВЛ.

 

Іще 140 пацієнтів перебувають в лікарнях із підозрою на коронавірус. Пневмонію в столичних медзакладах лікують 574 хворих.

 

Віталій Кличко підкреслив, що з такою динамікою захворюваності місць в комунальних медичних закладах вже дуже скоро не вистачатиме.

 

"Я звертаюся до прем’єр-міністра і до міністра охорони здоров’я виконати задекларовані обіцянки. І надати ліжковий фонд і фахівців для лікування хворих на коронавірус у державних медустановах, розташованих у Києві. Йдеться про заклади Національної академії медичних наук, МОЗу та відомчі медзаклади. Ці заклади, підкреслю, знаходяться в столиці. І не можуть залишатися осторонь та не надавати киянам необхідну допомогу", - наголосив мер Києва.

 

Як повідомляла «УМ», влада розглядає варіант запровадження в Україні карантину вихідного дня.

 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов звернувся до українців із закликом не нехтувати життям та здоров‘ям та порівняв ситуацію з поширенням коронавірусу в Україні з тією, що була в Іспанії та Італії весною цього року.

 

Адже в Україні встановлено черговий антирекорд: 5 804 випадки захворювання на COVID-19 виявили за попередню добу 8 жовтня.