Пісенна мандрівка Бразилією: знак з писанкою і пам’ятник Тарасу Шевченку
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
У неділю, 4 жовтня, до міста прибули перші після семимісячної паузи прочани
Саудівська Аравія з неділі, 4 жовтня, частково скасувала заборону на здійснення паломництва до ісламських святинь. Тепер мешканці країни зможуть здійснити малий хадж, побачити Каабу, але не зможуть її торкнутися.
Ісламські святині у місті Мекка не відвідували віряни-паломники з 2 квітня, коли через пандемію COVID-19 у Саудівській Аравії запровадили карантинні обмеження, нагадує Daily Sabah.
У неділю, 4 жовтня, до міста прибули перші після семимісячної паузи прочани – адже влада Саудівської Аравії частково скасувала коронавірусні обмеження та дозволила здійснення умри (малого хаджу).
Але паломникам заборонено торкатися священної Кааби – вона завішена чорною тканиною, прикрашеною арабською каліграфією в золоті.
Наразі малий хадж щодня можуть здійснювати не більше за 6 тисяч паломників (це менше за 30% від показників 2019 року), які мешкають на території Саудівської Аравії.
Доступ для паломників з інших країн заборонений щонайменше до 1 листопада.
До слова, місцеві мешканці, чиї заробітки вкрай залежні від паломників, дуже радісно сприйняли новину про дозвіл здійснювати малий хадж.
Кааба: порівняння хаджу 2019 звичайного та 2020 карантинного років
Як повідомляла УМ, влада Саудівської Аравії в якості тимчасових заходів забороняє паломникам в'їзд в країну до найбільших святинь ісламського світу - Медини та Мекки.
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>