Комплекс «Кєдр»: ГУР про нову балістику, якою терористична росія атакувала Дніпро
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Влада Вірменії стверджує, що знищила кілька танків армії Азербайджану.
Уряд Вірменії оголосив у країні воєнний стан і загальну мобілізацію через події у Нагорному Карабасі.
Як повідомляла УМ, про це заявив премʼєр-міністр країни Нікол Пашинян у Facebook.
«Дорогі співвітчизники, зараз за рішенням уряду у Вірменії оголошується воєнний стан і загальна мобілізація. Весь особовий склад закликаю з'явитися до військових комісаріатів в ім'я Батьківщини, в ім'я перемоги», — заявив він.
Влада Вірменії наголошує, що вся відповідальність за початок активних бойових дій лежить на військово-політичному керівництві Азербайджану. При цьому вірменська сторона повідомляє, що були збиті два вертольоти і три БПЛА Азербайджану. Бойові дії тривають.
Міністр оборони Вірменії Давид Тоноян провів розмову з особистим представником голови ОБСЄ Анджеєм Каспршиком. Тоноян описав ситуацію на кордоні і сказав, що "Азербайджан розв'язав чергову провокацію".
Помічник президента Азербайджана Хікмет Гаджієв стверджує протилежне: "Обстріл ЗС Вірменії об'єктів і цивільних осіб, що компактно проживають на прифронтових територіях, є спланованою і цілеспрямованою акцією. Є інформація про загиблих і поранених серед цивільних осіб і військовослужбовців Азербайджану. В даний час збройні сили Вірменії продовжують інтенсивний обстріл наших позицій і населених пунктів, розташованих на лінії фронту".
На відновлення бойових дій у Нагірному Карабаі відреагував і офіційний Київ: МЗС України висловило глибоке занепокоєння у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.
"Уважно вивчаємо обставини, що призвели до загострення. Закликаємо сторони повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту. Співчуваємо родичам та близьким загиблих", - йдеться у заяві МЗС України.
Як повідомляла "УМ", Вірменія і Азербайджан звинувачують один одного у провокаціях і відновленні бойових дій в Нагірному Карабаху в неділю, 27 вересня.
Нагадаємо, Вірменія й Азербайджан понад 30 років воюють за контроль над Нагірним Карабахом. Активна війна на етнічному підґрунті тривала з 1988 року до травня 1994 року, але військові зіткнення продовжились і після підписання мирного договору.
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
У День Гідності та Свободи мер Києва Віталій Кличко передав бійцям батальйону «Свобода» 4-ї бригади Нацгвардії України «Рубіж» чергову партію допомоги від громади столиці. Зокрема, бомбери «HEAVYSHOT» БпЛА Mavic різних типів, fpv-дрони та системи РЕБ. >>
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
У Збройних силах України створено першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів. >>
Урядовці Великої Британії заявляють, що США дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по РФ. "Переломний момент" настав, коли росія залучила до війни солдатів КНДР. >>
На фронт українським захисникам поставили партію неякісних мін виробництва "Укроборонпрому". >>