«Слов’янське братерство»: Білорусь і Росія проведуть військові навчання під Брестом

13:55, 13.09.2020
«Слов’янське братерство»: Білорусь і Росія проведуть військові навчання під Брестом

В навчаннях "Слов'янське братерство" будуть задіяні близько 300 російських військовослужбовців.

Спільні тактичні навчання російських та білоруських військових "Слов'янське братство" відбудуться на полігоні "Брестський" у Білорусі з 14 по 25 вересня.

 

Як повідомляє «УМ», про це інформує Міноборони Росії у неділю.

 

Зауважимо, що навчання пройдуть на тлі політичної кризи у Білорусі. Міноборони РФ назвало навчання контртерористичними.

 

У російському військовому відомстві заявили, що рішення про проведення зазначених навчань було прийнято ще у жовтні 2019 року "відповідно до плану міжнародної діяльності на 2020 рік".

 

В навчаннях будуть задіяні близько 300 російських військовослужбовців і близько 70 одиниць бойової та спеціальної техніки. При цьому в ході маневрів десантники двох країн відпрацюють взаємодію і злагодженість при виконанні тактичних завдань.

 

Російські військові будуть доставлені на місце проведення маневрів залізничним транспортом.

 

"Слов'янське братство" - спільні навчання ВДВ Росії, Сил спеціальних операцій Білорусі та Сил спеціального призначення Сербії. У 2019 році маневри проходили у Сербії.

 

Втім, на початку вересня Сербія відмовилася від спільних з Росією військових навчань у 2020 році. Уряд Сербії 9 вересня оголосив про замороження на півроку всіх військових навчань з іншими країнами.

 

Як повідомляла «УМ», Олександр Лукашенко наказав міністру оборони Білорусі і начальнику Генштабу відвести регулярні війська від західного кордону країни, який межує з державами ЄС.

 

Водночас, Державна прикордонна служба України запровадила посилені заходи безпеки на кордоні з Білоруссю.