У Литві вважатимуть вторгненням російську військову «допомогу» Білорусі

13:24, 17.08.2020
У Литві вважатимуть вторгненням російську військову «допомогу» Білорусі

Росія і Білорусь регулярно проводять спільні військові навчання.

Міністерство закордонних справ Литви заявляє, що так звана російська військова "допомога" Білорусі означатиме вторгнення в країну.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у вільнюсі в понеділок.

 

"Жодних причин для військової підтримки з боку Росії немає, і немає законних чи інших підстав для цього. Це (військова підтримка. - Ред.) означало б вторгнення в країну і знищило б останні сліди її незалежності", - сказав пан Лінкявічюс журналістам.

 

І додав: "Росія сильно ризикує, якщо це зробить, перед обличчям того, що відбувається в Білорусі, на тлі підтримки населення. Слід визначити, що вторгнення не буде виправданим ні юридично, ні морально, ні політично".

 

Нагадаємо, у неділю, 15 серпня, Олександр Лукашенко заявив, що НАТО нарощує військову потужність і "брязкає гусеницями" біля кордону з Білоруссю.

 

За його словами, він отримав від президента Росії Путіна обіцянку про всебічну допомогу у разі такого запиту від Білорусі.

 

Як повідомляла «УМ», Офіс президента України відреагував на заяви та звинувачення Олександра Лукашенка, який виконує обов'язки президента Білорусі, в тому, що Україна разом із Литвою, Латвією і Польщею нібито наказує провести в країні повторні вибори.

 

Нагадаємо, у Білорусі після виборів президента 9 серпня розпочалися масові акції протесту проти фальсифікації результатів голосування. Силовики жорстко розганяли протестувальників, застосовуючи гумові кулі, світлошумові гранати і водомети. Від початку протестів було затримано понад 6 тисяч осіб, є загиблі.

 

Оточення Лукашенка вже розглядало варіант втечі до Росії. Підписанти закликають владу Білорусі негайно звільнити всіх незаконно затриманих учасників мирних зібрань та наполягають на якнайшвидшому початку мирного діалогу між сторонами виборчого процесу.