Кравчук не виключає новий Будапештський меморандум для України

10:44, 07.08.2020
Кравчук не виключає новий Будапештський меморандум для України

Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі і колишній президент Леонід Кравчук висловив думку, що Україна може ініціювати підписання нового Будапештського меморандуму, якщо переговори по Донбасу зайдуть у безвихідь.

 

"Я думаю, ми будемо не оновлювати, а розширювати. Ми будемо думати про нову редакцію документа", - сказав він під час ефіру на телеканалі Obozrevatel TV .

 

За словами Кравчука, до підписання документа неодмінно повинні приєднатися Німеччина, Польща та інші країни Європи. У новій версії меморандуму, зазначив політик, повинен бути прописаний чіткий механізм реалізації задекларованих в ньому принципів.

 

"Це питання не знімається з порядку денного, і ми будемо це ініціювати, якщо раптом все це зайде в глухий кут. Але я не вірю, що і далі буде цей глухий кут ", - резюмував перший президент.


Відзначимо, Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року. Лідери США, Росії і Великобританії обіцяли Україні гарантії територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерного статусу.

 

Як повідомляла УМ, глава української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук пропонує надати Донецькій і Луганській областям статус вільних економічних зон.


Нагадаємо, раніше перший президент України, який очолив українську делегацію в мінській Тристоронньій контактній групі для переговорів по Донбасу - Леонід Кравчук, поділився, що президент Володимир Зеленський поставив перед ним конкретні завдання.

 

Як повідомляла УМ, раніше Кравчук поцікавився у ватажків ОРДЛО, яким вони бачать майбутнє регіону. Втім, ще не отримав від представників окупованих територій Донецької та Луганської областей відповіді.