У порту в столиці Лівану Бейруті 4 серпня прогриміли два потужні вибухи. Пошкоджені будівлі у половині міста, а ударну хвилю відчули навіть на Кіпрі. За останньою інформацією, внаслідок вибуху загинули щонайменше 78 людей.
У столиці Лівану не вщухають пожежі. Рятувальні служби та поліція не припиняють роботу, повідомляє телеграм-канал LIFE SHOT.
Місто більше схоже на руїни, а на дорогах, де курсує транспорт, лежать уламки зруйнованих будівель.
"Десятки зруйнованих будівель, всюди медики, рятувальники та поліція. Так виглядає ранок в Бейруті", - мовиться у повідомленні.
Сила вибухів була такою потужно, що зруйнувала будинки, що розташовані за кілька сотень метрів від епіцентру трагедії. Автор відео з Бейруту показав, що перебуває у напівзруйнованому будинку, а багатоповерхівки довкола перебувають в аварійному стані.
Навіть на ранок виття сирен рятувальних машин не вщухає. На місці продовжують працювати десятки машин спецслужб.
Глава ліванського Червоного Хреста Джордж Кеттана повідомив в коментарі Ліванській радіомовній корпорації, що число жертв потужного вибуху в Бейруті може досягти 100.
За словами представника Червоного Хреста, понад 4000 тисяч людей отримали поранення в результаті вибуху, деякі з них у важкому стані.
«Це національна катастрофа». Губернатор Бейрута порівняв вибух у столиці Лівану з бомбардуванням Хіросіми і Нагасакі
Він додав, що деякі жертви все ще перебувають під завалами.
Влада Лівану поки не підтвердила цю інформацію.
За даними ЗМІ, лікарні не справляються з кількістю постраждалих і відмовляються приймати поранених через те, що переповнені.
Прем'єр-міністр Лівану Хасан Діабі оголосив середу днем жалоби. Він також повідомив, що причиною вибуху міг стати нітрат амонію, який зберігався в порту з 2014 року.
Як повідомляла УМ, вибух стався ввечері 4 серпня у районі місцевого порту. Тіла людей розкидало вздовж периметру порту, очевидці знімали жахаючі відео з місця трагедії.
Один вибух стався в порту Бейрута, інший – неподалік від резиденції прем'єр-міністра Харірі у центрі міста. Перший вибух підняв у повітря хмару пилу, через яку можна було помітити спалахи, схожі на феєрверк. Другий був значно потужніший та супроводжувався клубами диму помаранчевого кольору.
Безпілотники атакували в ніч на 21 січня об'єкти військової та критичної інфраструктури на території росії зокрема, Смоленський авіаційний завод, який виготовляє штурмовики Су-25. >>
В Казані, яку атакували безпілотники, розташовані кілька важливих авіаційних підприємств, які відіграють ключову роль у російському військово-промисловому комплексі. >>
Головне управління розвідки Міноборони України в ніч на суботу, 18 січня, атакувало безпілотниками нафтобазу в Тульській області РФ, яка забезпечує армію окупантів, там зайнялася пожежа. >>
Внаслідок балістичної атаки росіян на Київ уранці в суботу, 18 січня, загинуло чотири людини, ще троє постраждалих. У місті зафіксовано займання, падіння уламків і пошкодження об’єктів інфраструктури, зокрема станції метро "Лукʼянівська". >>
Російські окупанти серед дня, в п’ятницю 17 січня, завдали удару по Кривому Рогу, внаслідок чого загинули 4 людини, пошкоджені навчальний заклад та житлові будинки. >>