Зловмисником, який узяв у заручники поліцейського і погрожував підірвати гранату у Полтаві, виявився 32-річний раніше судимий місцевий житель Роман Скрипник.
Як інформує УМ, про це інформує головний спеціаліст відділу комунікації поліції Полтавської області Поліна Ларіна.
"Особу встановлено, це 32-річний місцевий мешканець, раніше судимий за майнові та наркозлочини", - сказала вона.
Особу терориста підтвердив і заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook.
"Особою, яка сьогодні в Полтаві скоїла низку злочинів і утримує в якості заручника полковника поліції, є Скрипник Роман Миколайович, 14.02.1988 р.н", - написав він.
Так, Геращенко зазначає, що вперше Скрипника судили в 2007 році за дрібну крадіжку. Тоді він відбувся підпискою про невиїзд і штрафом в 510 гривень.
Через рік його засудили до 2 років ув'язнення за грабіж і шахрайство. Наступний вирок був у 2014 році. За зберігання, виготовлення та збут наркотиків йому дали 3 роки умовно, а в якості запобіжного заходу обрали домашній арешт.
Геращенко також зауважив, що пріоритетом правоохоронців є переговори: вони хочуть зберегти як життя зловмисника, так і оточуючих.
Водночас місцеве видання "Полтавщина" пише, що раніше чоловік працював автослюсарем в ангарах, біля яких і відбулося захоплення заручника.
Нагадаємо, у Полтаві підозрюваний у викраденні авто, якого намагалися затримати правоохоронці, взяв у заручники поліцейського.
Заступник очільника МВС Антон Геращенко повідомив, що зловмисник обміняв утримуваного працівника карного розшуку на начальника Управління кримінального розшуку ГУНП в Полтавській області полковника поліції Віталія Шияна, з яким він поїхав на наданому, відповідно до його вимог, автомобілі "Богдан".
Віталій Шиян народився 26 вересня 1976 року у Кременчуці. У школі Віталій добре вчився, а, вступивши по її закінченню в медколедж, склав майже всі держіспити на п'ятірки. Але все ж вирішив вступити у ряди правоохоронців. Має вищу юридичну освіту, у 2002 році закінчив Київську Національну академію внутрішніх справ України.
Віталій Шиян на службі
З 1995 року служив у лавах ЗСУ у морській піхоті. З 1996 року перебуває на службі в органах внутрішніх справ. Також працював у патрульно-постовій службі міліції.
З 2008 року обіймав посаду першого заступника начальника Кременчуцького міського управління УМВС.
З 2010 року був начальником Херсонського міськвідділу УМВС. З 2012-го – заступником начальника Київського УБОЗу.
З 2013 року – працював у Полтаві начальником карного розшуку, а потім наказом Міністра внутрішніх справ від 8 червня 2015 року був призначений на посаду начальника Семенівського районного відділу УМВС.
Пізніше знову був переведений у Полтаву і дослужився до начальника УКР ГУНП в Полтавській області.
Актуально У Полтаві чоловік погрожував підірвати гранату: взяв у заручники голову поліції й поїхав на авто
У лавах правоохоронних органів Шиян опинився невипадково – його батько теж працював у міліції. Раніше в інтерв'ю ЗМІ Віталій Шиян заявляв, що зовсім не вважає, що до його кар'єрного зростання доклала руку пані Фортуна – упевнений, що всього досяг власною працею.
По маршрутному автобусу, що перевозив пасажирів у Корабельному районі Херсона, вдарили з безпілотника російські війська у понеділок, 6 січня. За попередньою інформацією, є загиблі і поранені. >>
У суботу, 4 січня, у Свеській селищній громаді на Сумщині росіяни скинули авібомби на багатоповерхівку - поранення отримали п’ятеро мирних жителів, з них двоє дітей. >>
Виконати ордер на арешт Юн Сок Йоля завадили охорона президента Південної Кореї та військові, тому Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) призупинило арешт. Протистояння тривало пʼять годин. >>
Російські війська в ніч на 3 січня атакували Україну 93-ма ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів, Протиповітряна оборона знищила 60 "Шахедів", у двох областях зафіксовані влучання, на Київщині уламки пошкодили будинки та авто, одна людина загинула. >>
У Києві внаслідок російської атаки 1 січня ушкоджень зазнала будівля маєтку Лібермана в якій наразі знаходиться Національної спілки письменників України. >>
Російські війська вночі 2 січня атакували Україну 72 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками інших типів; 47 дронів вдалося знищити, 24 не досягли своїх цілей та ще 1 перебуває у повітрі. >>