На Рівненщині за 3500 доларів ухилянтам обіцяли переправлення за кордон
Двоє жителів Вараського району отримали підозру за організацію незаконного переправлення людей через кордон за попередньою змовою та з корисливих мотивів. >>
Якщо Іран не погодиться виплатити компенсацію родичам загиблих, Україна з позовом звернеться до Міжнародного суду ООН.
Ще у червні в Ірані погодилися виплатити компенсації родинам загиблим в авіакатастрофі українського літака МАУ, який розбився поблизу Тегерану. Компенсацію мала б отримати й українська авіакомпанія.
Однак, українська сторона ніяк не може розпочати переговори з Іраном щодо компенсації родичам загиблих пасажирів літака авіакомпанії МАУ, який збили в небі над Тегераном. В Ірані у всякий спосіб ігнорують це питання, розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в інтерв'ю BBC News Україна.
За його словами, попри заяви офіційного Тегерану про готовність виплатити компенсацію родинам загиблих, переговори між Україною та Іраном так і не розпочалися.
Єнін розповів, що як тільки Іран заявив про готовність обговорити це питання, МЗС України одразу відправило ноту з пропозицією почати ці переговори. Однак у відповідь приходила відмова. 7 липня Іран вчергове відмовився від переговорів. Саме тому, за його словами, поки що рано говорити про якісь суми компенсації.
"Річ у тім, що визначення суми є результатом дуже комплексної експертизи, до уваги беруться абсолютно всі обставини справи", – відзначив дипломат.
Відтак поки все залежить від політичної волі іранської сторони.
Серед ймовірних варіантів, якщо Іран не погодиться виплатити компенсацію родичам загиблих, є позов до Міжнародного суду ООН. Однак поки що цей варіант в МЗС не розглядають, запевнив Єнін.
"На сьогоднішній момент звернення до міжнародного суду ООН не розглядається. Є відповідний алгоритм і звернення до суду є крайнім засобом захисту наших інтересів. Я дуже хотів би вірити, що ми досягнемо результатів у позасудовому порядку з іранською стороною", – сказав дипломат.
Як повідомляла «УМ», 8 січня 2020 року після зльоту з аеропорту Тегерана ракетою було збито літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ.
На борту перебували 176 осіб: 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед них 11 українців - двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Також серед загиблих - громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Великої Британії.
Наприкінці червня Іран відправив до Франції бортовий самописець зі збитого 8 січня цього року українського пасажирського лайнера
Двоє жителів Вараського району отримали підозру за організацію незаконного переправлення людей через кордон за попередньою змовою та з корисливих мотивів. >>
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>
До другого читання держбюджет на 2025 рік схвалено Комітетом Верховної Ради. >>
Ворог в неділю 17 листопада здійснив масовану атаку на енергетику України, зокрема серйозно пошкодив обладнання теплоелектростанцій ДТЕК. >>